Вже 600 збоченців внесено до реєстру засуджених за злочини стосовно дітей

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 29.11.2023

Наразі за участі ювенальних прокурорів до Реєстру внесено дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це більш ніж 600 злочинців.

Вже 600 збоченців внесено до реєстру засуджених за злочини стосовно дітей Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Про це пише Офіс генпрокурора.

Офіс Генерального прокурора завершив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Що це таке?

Реєстр – автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку.

Мета реєстру

На думку правоохоронців, реєстр стане запобіжником повторного вчинення злочинів проти статевої недоторканості дітей.

Хто і як потрапляє до бази?

Особа потрапляє до електронної бази на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили.

До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено. Також він міститиме дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Хто матиме доступ до бази педофілів?

Доступ до реєстру матимуть визначені законодавством коло осіб. Окрім правоохоронців, це будуть директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому – попередження злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх.

Відомо, зґвалтував малолітнього хлопчика: столичний суд відправив у тюрму педофіла

Великий Київ у Google News

підписатися