Виставка та кольорова підсвітка мерії: Київ святкує річницю підняття українського прапора

15:49 24.07.2020

Сьогодні виповнюється 30 років, як національний прапор замайорів над українською столицею. Підняли синьо-жовтий стяг над будинком міськради за протокольним рішенням президії Київради 24 липня далекого 1990 року. Це сталося більше ніж за рік до проголошення незалежності України і мало символічне значення для національної єдності та суверенного майбутнього держави. 

Виставка та кольорова підсвітка мерії: Київ святкує річницю підняття українського прапора

З цієї нагоди Музей історії міста Києва підготував святкову тематичну експозицію. Кожен учасник виставки може побачити головну експозицію – саме той український національний прапор, який підняли на флагштоці біля будівлі міської влади. Саме його 30 років тому близько двохсот тисяч киян супроводжували від Софії Київської до будівлі Київської міської ради.

Перед тим, як синьо-жовтий стяг замайорів над столицею, його освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради. Кияни кілька місяців поспіль охороняли прапор на Хрещатику, поки радянська влада не визнала його офіційно. 

Також відвідувачі можуть ознайомитися зі світлинами та архівними відеоматеріалами історичної події. Триватиме виставка до 30 липня.

Зазначимо, що від імені Київського міського голови Віталія Кличка пам’ятними подарунками нагородили присутніх депутатів І сесії ХХІ скликання, а також тодішнього заступника голови Київради Олександра Мосіюка. За його словами, тоді на Хрещатику зібралося близько 200 тисяч людей з усієї країни.

Практично весь свідомий Київ прийшов тоді до Київради. Як свідчили історики, така кількість людей на Хрещатику була вперше з часів Центральної Ради. Величність цієї події полягає ще й у тому, що український прапор над Києвом з’явився за 13 місяців до проголошення незалежності України. І весь цей час, попри всі спроби, ніхто не зміг цей прапор зняти. І коли стяг замайорів над столицею, стало зрозуміло, що незалежній Україні – бути”, – сказав Мосіюк.

З нагоди свята сьогодні, 24 липня, із 22:00 до 24:00 будівлю Київської міської ради підсвітять кольорами українського прапора.

Як повідомлялося раніше, на честь прайду Батьківщину-мати прикрасили веселковим прапором. Як та хто прикріпив прапор ЛГБТ на Батьківщину-мати – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...