“Накалякали і продають за мільйон”. Репортаж з виставки “Музей сучасного мистецтва” в Києві

15:35 01.11.2020

29 жовтня в Київському інституті автоматики (Нагірна, 22) анонсувалося відкриття першого Музею сучасного мистецтва України, але це виявилося своєрідною акцією – у цей день організатори проєкту подали петицію про необхідність створення такого музею та відкрили виставку під назвою “Музей сучасного мистецтва (Омаж)”. Вона триватиме лише до 20:00 1 листопада.

“Накалякали і продають за мільйон”. Репортаж з виставки “Музей сучасного мистецтва” в Києві
оренда квартири Київ

Експозицію відвідав “Великий Київ” – наш кореспондент наживо переглянув роботи та зібрав коментарі відвідувачів. 

“Тут виставка не про роботи, а про відсутність музею, тому питання не в якості робіт”, – зазначають на виставці.

Є й такі відгуки щодо виставки:

“Це насправді повна х**ня, я прийшла, мені що налили хоча б, чимось пригостили?…навіщо я сюди приходжу? на картинки подивитися? ніхто не розважає, ніяких перфомансів, щось “накалякали” і продають за мільйон доларів, я б і за сто гривень не купила”, – каже Оля Балєнсіага, відома в мережі як Оля Тьолка.

На виставці були представлені картини та композиції молодих українських художників Максима Мазура, Люди Іванової, Світлани Аграновської, Андрія Підлісного, Еліс (alis la luna), Сергія Кондратюка, Ольги Заремби, Юрія Пікуля, Molly Rou та інших. Їх роботи серед іншого натхнені такими відомими авторами сучасного мистецтва, як Голосій, Тістол, Савадов, Чичкан, Ралко, Маков, Сільваші, Вайсберг, Животков, Ройтбурд та ін.

Ось кілька робіт з виставки:

Тут є старий килим, який в радянські часи можна було зустріти майже в кожній домівці, а також сукня з кусочків битого кафеля.

Картина зі свіжим шматком м’яса. Декому з відвідувачів це здалося натяком на вегетаріанство:

Є такі, хто не проти придбати картини з виставки. Так, одній з присутніх дівчат сподобалася робота, що нижче на фото. “Вона мені піднімає настрій та нагадує мене саму”, – каже гостя експозиції.

Як повідомлялося раніше, ідея відкриття Музею сучасного мистецтва України виношувалася протягом тридцяти років. Відповідну петицію можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що раніше відкрилися ще кілька віртуальних музеїв. Наприклад, прогулятись будинком Сікорського тепер можна онлайн. Також у Києві з’явився віртуальний музей Івана Франка, який складається з 5 залів. А ще Нацмузей Голодомору-геноциду презентував перший мобільний додаток, що дозволяє пройтись Києвом 1930-х років.

Великий Київ у Google News

підписатися