“Виставка Досягнень Нищення Гідності”: на ВДНГ пройде акція протесту

Автор: Любава Лисичкіна
18:51 18.02

Акція розпочнеться о 13:00 19 лютого під головним входом до ВДНГ. Однією з причин для акції протесту називають демонтаж павільйону №19.

“Виставка Досягнень Нищення Гідності”: на ВДНГ пройде акція протесту

Акцію організовують  київські активісти організацій “Мапа Реновації”, “Зберегти Квіти України” та Ukrainian Modernism.

Серед вимог:

  • Повністю зупинити підготовку до демонтажу та руйнацію будівель з ансамблю ВДНГ;
  • Внести до Реєстру пам’яток всі наявні павільйони і поширити охоронні межі відповідно до цього;
  • Відмовитися від ідеї Президентського університету, натомість збільшити фінансування науково-дослідної бази наявних університетів;
  • Дотримуватися розробленої концепції ВДНГ (освітній кластер без руйнації наявних споруд, а з новими людиномірними будівлями поруч та інтеграцією освітніх функцій в будівлі комплексу);
  • Усі подальші проєкти погоджувати з громадою;
  • Відставка Сергія Шкарлета.

Нагадаємо, 3 лютого на території ВДНГ почали демонтаж павільйон № 19. Його побудували в 1974 році в стилі радянського модернізму, він був присвячений «товарам народного споживання». З 2018 до середини 2021 року  там проводили благодійний фестиваль “Кураж”.

 Кияни обурені, а архітектор університету Віталій Молочко стверджує, що це роблять “через аварійний стан металевих елементів у конструкції”.

Як писав “ВК”, на ВДНГ у Києві заради будівництва Президентського університету, створення якого лобіює особисто Володимир Зеленський, почали демонтувати павільйон, в якому проводили відомий фестиваль “Кураж”. Це виклакало обурення у мешканців столиці. Згодом на суспільний резонанс відреагував особисто глава держави Володимир Зеленський.

Крім цього, з  п’ятниці, 18 лютого, транзитний проїзд територією ВДНГ стане платним і коштуватиме 80 гривень.

 

Великий Київ у Google News

підписатися