Вистачить на оренду ліжкомісця – скільки дає держава на винайм квартири в Києві для військового

Автор: Оксана Тупальська
17:57 15.02

Офіцери, рядові, сержанти, які проходять військову службу за контрактом, за місцем проходження військової служби згідно з наказом командира військової частини мають право отримати компенсацію на оренду житла. У різних населених пунктах суми виплат свої. Скільки платять у столиці розповіли у пресслужбі оперативного командування «Північ».

Вистачить на оренду ліжкомісця – скільки дає держава на винайм квартири в Києві для військового
Світлодіодне освітлення

З 1 січня 2024 року за дорученням Міністра оборони військовим, що перебувають на службі в Києві, передбачена компенсація у розмірі 4560 гривень на місяць. Це на 760 грн більше, ніж минулого року. 

Для військовослужбовців, у яких троє та більше членів сім’ї, суми компенсації зростають втричі.

Зважаючи, що найскромніша однокімнатна квартира в Києві обійдеться орендарю в 12 тисяч гривень, військовий зможе зняти хіба що ліжкомісце в такій домівці та жити зі співмешканцем. 

Для порівняння в інших обласних центрах компенсація складає 3420 гривень, на 570 грн більше ніж торік, а в інших населених пунктах, як, скажімо, в Броварах під Києвом, військовому дадуть 2280 грн компенасації, це на 380 грн більше, ніж торік. Тоді як оренда найпростішої однокімнатної квартири в цьому населеному пункті на 1-2 тисячі дешевша, ніж у столиці.Тому, щоб оплатити житло, мешкати доведеться не вдвох, а втрьох.  

Якщо ж до столиці чи на Київщину переведуть в ході ротації військовослужбовця, який не підписував контракт, а був мобілізованим, він не отримає жодних компенсацій на житло. 

Раніше “ВК” розповідав, як розподілили житло для учасників бойових дій та їхніх родичів, які впродовж багатьох років стояли в черзі в Києві. 

Великий Київ у Google News

підписатися