Вишкіл або відрахування. Студентів зобов’язали проходити базову військову підготовку

Автор: Галина Ворона
14:12 25.06

Усі студенти, які є громадянами України, під час навчання у вишах зобов’язані пройти базову загальновійськову підготовку. Відмова від її проходження є підставою для відрахування з закладу.

Вишкіл або відрахування. Студентів зобов’язали проходити базову військову підготовку

Такі нововведення передбачено у  постанові уряду №734 від 21 червня 2024 року.

Відтак, базову підготовку мають пройти усі громадяни України чоловічої статі, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, а також курсанти військових ВНЗ, військових навчальних підрозділів вищої освіти, курсанти ВНЗ зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки в навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Проходження військового вишколу для жінок є добровільним.

Від проходження базового військового вишколу звільняються громадяни, які:

  • визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • проходили військову службу;
  • мають сертифікат про проходження базової підготовки та здобуття військово-облікової спеціальності.

Як зазначено у постанові, базова військова підготовка вводиться як окрема навчальна дисципліна і складається з теоретичної підготовки в обсязі трьох кредитів ЄКТС та практичної підготовки в обсязі семи кредитів ЄКТС.

Базову підготовку мають забезпечити заклади вищої освіти усіх форм власності з “метою здобуття студентами військово-облікової спеціальності, навичок і вмінь, необхідних для виконання конституційного обов’язку із захисту вітчизни, незалежності й територіальної цілісності України”.

Для здобувачів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти теоретична підготовка вводиться на другому році навчання, а для здобувачів вищої освіти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра та освітнього ступеня молодшого бакалавра – на першому році навчання.

Після опанування теоретичної підготовки вводиться практична підготовка строком до одного місяця протягом травня – жовтня під час канікулярної відпустки.

У постанові зазначено, що проходження практичної підготовки базової підготовки для здобувачів освіти чоловічої статі є обов’язковою умовою опанування відповідної освітньої програми (у тому числі бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Відмова студентів, які визнані військовозобов’язаними, від проходження практичної підготовки базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти. Практичну підготовку базової підготовки проходять здобувачі вищої освіти, які досягли 18-річного віку.

Читайте також: Університет Шевченка возитиме студентів і викладачів до ТЦК власним транспортом

Нагадаємо, студент університету Шевченка став призером Міжнародного конкурсу «Black Sea Science».

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин