Вирубали ліс на 13 мільйонів гривень: чиновникам на Київщині оголосили підозру

Автор: Любава Лисичкіна
10:49 25.08.2021

За незаконні суцільні рубки лісу судитимуть сімох осіб: з 2018 по 2020 рік лісничими здійснювались незаконні суцільні санітарні рубки без проведення оцінки впливу на довкілля та отримання відповідного висновку.

Вирубали ліс на 13 мільйонів гривень: чиновникам на Київщині оголосили підозру
Світлодіодне освітлення
Про це повідомляяє прокуратура Київщини.
 
До суду підуть екскерівник, керівник, службові особи одного з лісогосподарських державних підприємств, посадовець одного з територіальних органів Держлісагентства України, а також працівники підприємства ДЛСП «Київлісозахист». Всі вони причетні до незаконної порубки лісу  за попередньою змовою, а також обвинувачуються у службовій недбалості.
 
Встановлено, що  з 2018 по 2020 рік лісничими здійснювались незаконні суцільні санітарні рубки без проведення оцінки впливу на довкілля та отримання відповідного висновку. Вони вносили неправдиві відомості у документацію для отримання лісорубних квитків та забезпечували безпідставне дроблення однорідних лісових ділянок площею не більше 1га, що давало їм можливість скористатися спрощеною процедурою, яка не вимагає отримання висновку.
 
У подальшому, представники лісогосподарського підприємства погоджували документацію з неправдивими даними у відповідному контролюючому органі, посадовці якого систематично проявляли службову недбалість та затверджували ці документи.
 
Шкода, завдана державі внаслідок цих злочинних дій, становить майже 13 млн грн.
 
Крім того, встановлено, що “чорні лісоруби” виготовили  акт санітарного і лісопатологічного обстеження лісових насаджень, у якому вказали неправдиві відомості щодо санітарного стану лісів площею 1,1 га.  На підставі цього було видано  лісорубний квиток щодо лісу, який за своїм санітарним станом рубці не підлягав.
 
До слова,  на Київ суне гроза.

Великий Київ у Google News

підписатися