Виробник біонічних протезів залучив $5 млн інвестицій: куди підуть гроші

11:39 30.06

На червень 2024 року виробник унікальних протезів Esper Bionics має виробництва у Києві і Берліні й виготовляє 30 протезів на місяць або понад 300 – на рік.

Виробник біонічних протезів залучив $5 млн інвестицій: куди підуть гроші
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив Forbes співзасновник й CEO стартапу Дмитро Газда.

Esper Bionics у 2019-му заснували серійний підприємець Дмитро Газда, економістка Анна Белеванцева, колишній юрист Ігор Ільченко й інженер Борис Лобанов. Останній не бере активної участі у операційній діяльності, але залишається акціонером.

Перший продукт стартапу – біонічний протез кисті руки Esper Hand, що складаєтсья із понад 288 деталей. Він керується набором електроміографічних датчиків, що кріпляться на передпліччя, плече чи груди людини, зчитують імпульси від м’язів і передають «команди» роборуці. Керує «залізом» програмне забезпечення з алгоритмами, що аналізують зібрані дані й постійно вдосконалюють керування. 

На червень 2024 року Esper Bionics має виробництва у Києві і Берліні й виготовляє 30 протезів на місяць або понад 300 – на рік.

«До кінця року плануємо вийти на 500», – каже Газда.

На $5 млн від нових інвесторів він планує додати до екосистеми продуктів контролери для протезу та хмарну платформу з машинним навчанням.

Довідково:

Основний ринок Esper Bionics – США, там компанія продає свої протези через страхові компанії. Вартість – $22 000, для американських пацієнтів її покриває медичне страхування. В Україні понад 80 Esper Hand користуються ветерани російсько-української війни із ампутаціями. Їхнє протезування проходить в рамках соціальної програми Esper for Ukraine, яку фінансують благодійники.

В команді проєкту 55 людей, які працюють в Україні, Німеччині та США. За останніх півтора року вона збільшилась у понад два рази.

До слова, “Ехо Прип’яті”: вийшов тизер гри, яка дозволяє прогулюватися Чорнобильською зоною.

Великий Київ у Google News

підписатися