Випускник столичного університету став одним з переможців найпрестижнішої премії у світі – European Inventor Award

Автор: Любава Лисичкіна
09:25 14.07

Це перший переможець цього конкурсу з України.

Випускник столичного університету став одним з переможців найпрестижнішої премії у світі – European Inventor Award

Про це розповіли у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Винахідник, технологічний розробник та співзасновник компанії Releaf PAPER & BAGS, випускник  КНУ Валентин Фречка став першим українцем-переможцем однієї з найпрестижніших премій у світі – European Inventor Award!
 
Незалежне журі обрало переможців за їхній внесок, який охоплює такі сектори, як автомобільне виробництво, комп’ютерний зір, магнітні технології та відновлювані джерела енергії.
 Валентин Фречка посів друге місце у номінації “Премія молодих винахідників” за розробку методу перетворення опалого листя на екологічно чистий папір та отримав приз у розмірі 10 000 євро.

Український винахідник посів друге місце після голландської вченої Рошель Німейєр, яка стала першою і отримала €20 000 за свій портативний хімічний набір на основі штучного інтелекту, призначений для виявлення бактерій. 

Технологія є економічно ефективним способом управління органічними відходами та сприяє їхньому зменшенню. Releaf Paper може виробляти одну тонну целюлози з 2.3 тонни опалого листя.
 
Нагадаємо, Валентин у 17 років він придумав, як робити папір з опалого листя, а не з деревини. Першою лабораторією стала кухня рідного дому в селі Сокирниця на Закарпатті, де довелося використовувати духовку замість сушарки. Влітку 2018 року він зі своїм проєктом виграв «золото» на міжнародній «Олімпіаді геніїв» у США. Ця новина потрапила на очі заступнику директора Житомирського картонного комбінату Сергію Рудковському. Той запросив Фречку продовжити експерименти на справжньому виробництві.

У 20 років Фречка став героєм списку Forbes «30 до 30» – довів технологію до пуття і навчився виробляти папір тоннами. У травні 2021 року бренд Re-Leaf запустив продажі – 1,5 тонни пакетів з його паперу розлетілися за два тижні.

Тільки в столиці щоосені збирають близько 120 000 т листя, тож  Фречка вийшов на звʼязок з чиновниками, щоб організувати поставки. Першим відгукнулося керівництво Соломʼянського району Києва. Потім посипалися пропозиції забрати листя з Житомира, Ужгорода, Харкова, Одеси. Спочатку бажаючим довелося відмовляти – до таких обсягів стартап не був готовий.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин