Як розповідають в Києво-Могилянській Академії, до 24 лютого Лесик Якимчук навчався та викладав в США.
Наразі він організував постачання засобів тактичної медицини в гарячі точки лінії зіткнення. Нині його команда виготовила та доставила на фронт вже приблизно 5000 високоякісних аптечок, які рятують життя українських воїнів. Але історія його волонтерства починається не в Україні.
“Коли я їхав в Україну, я думав, що просто сидіти листати новини я можу і в Америці. Тож, якщо вже їхати, то з чимось корисним. Але я думав, що я просто візьму свою машину, яка залишилась в Україні, й допомагатиму людям. Тобто якісь прості речі. Але все само собою закрутилося: у тебе щось просять, і ти не можеш відмовити, ти шукаєш це, знаходиш, доставляєш; люди дізнаються, що ти це доставив, звертаються все більше і більше. І в якийсь момент ти розумієш, що ти вже сидиш у великому приміщенні, навколо тебе вісім чи десять людей, у тебе велетенські кількості припасів мігрують. От, зараз нарешті ми відкрили офіційний благодійний фонд UA First Aid. Ще намагаємося перейти зі спринту у марафон. І працювати не так самовбивчо”, – розповів Лесь.
Як зазначив Лесь, про аптечки він на 100 відсотків може ручатися за наповнення. Останній місяць не було жодного нарікання від жодної людини. Всі казали, що аптечки саме такі, які мають бути.
“В березні та квітні ці аптечки ми закуповували, мали одного продавця в Нью-Йорку. Це відбувалося дуже складним чиномом. Треба було провезти 500 аптечок. На той момент час мав дуже велике значення. Тому це робилось так: якась волонтерка брала у свій багаж 30 сумок, там велика кількість аптечок, і все це – її власний багаж. Вона з ним летить у Варшаву”, – додав волонтер.
Якимчук говорить, що з останньої поїздки на фронт вони виявили, що дуже не вистачає тренування . Наприклад, (від) тих самих медиків. Тому зараз будуть займатися тренуванням. Наприкла, у понеділок п’ятеро тренерів їдуть тренувати в Запоріжжі одну військову частину: 160 людей мають на виході бути готовими до різних ситуацій.