“Для нашої країни – це можливість посилити міжнародну взаємодію у сфері кібербезпеки та кібероборони, поглибити обмін досвідом, зокрема – разом із партнерами брати участь у навчаннях і тренінгах з кіберзахисту, у спільних дослідженнях з кібербезпеки. А отже – надалі посилювати кіберстійкість держави та ефективно протидіяти агресії у кіберпросторі”, – зазначає голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.
Нагадаємо, приєднання України до CCDCOE було ініційовано Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО України у липні 2021 року. У лютому 2023 року члени Уряду України підтримали пропозицію Держспецзв’язку та ухвалили постанову «Про представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО». Ухвалення цього рішення стало результатом спільної роботи Служби та Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО.
Обʼєднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО об’єднує кілька десятків країн, сприяє міжнародній співпраці та координації у сфері кібербезпеки, відіграє важливу роль у боротьбі з кіберзагрозами та забезпечує навчання й підготовку фахівців із кіберзахисту НАТО. Офіційний запит на приєднання до CCDCOE Україна подала у серпні 2021 року.
До слова, предстоятель ПЦУ передав українським воїнам комплекси контрбатарейної боротьби.