Шеляженко є виконавчим секретарем “Українського руху пацифістів”, а також адміністратором телеграм-каналу “Zheliazhenko Шеляженко”. Йому загрожує 5 років тюрми
Солом’янський райсуд Києва виніс ухвалу, щодо вмісту ТГ-каналу:
“Публічно закликає громадськість протистояти мобілізації, відмовлятися від служби в армії та переховуватися вдома, а також через петиції та листи направляє звернення до органів влади України з вимогою скасувати для чоловіків громадян України віком від 18 до 60 років заборону виїзду за кордон… Вказані дії вчинено умисно та можуть призвести до зриву мобілізаційної підготовки і, як наслідок, підриву обороноздатності України в умовах ведення бойових дій”, – йдеться в ухвалі суду.
У клопотанні про обшук вказано, що псевдоактивіст поширив публічне звернення до військових РФ із застереженням не здаватися в полон до ЗСУ чи українських волонтерів у зв’язку з «антиросійськими настроями в державі».
У пропагандистський матеріалах також вказано про «нібито насильницьку зміну влади в Україні у 2014 році за фінансової підтримки заходу та провокування РФ».
Шеляженко не одразу впустив до хати співробітників СБУ, коли ті прийшлм з обшуками – ще 45 хвилин тримав їх за дверима, викликаючи поліцію та вимагаючи адвоката.
“Силою відібрали у мене мобільний телефон, на який я фіксував протиправні дії, коли до мене ломилися у двері й не представлялися. Під час обшуку нічого навіть віддалено схожого на докази виправдання російської агресії чи будь-яких інших моїх злочинних дій знайдено не було», – обурився Шеляженко.
Після обшуків та вироку про домашній арешт Шеляженко опублікував у соцмережах посилання на інтерв’ю німецькою мовою від 24 серпня, де поширює російські наративи – розповідає, що він, як пацифіст, є жертвою тиску на журналістів та громадських діячів, а також, що українців відловлюють та пакують в автозаки, щоб відвезти на фронт і тим самим «порушують права людини».
У профілі у соцмережі Шеляженка зазначено, що він вчився у Києво-Печерському ліцеї «Лідер», розташованому у центрі столиці (неподалік однойменної Лаври).
Історія зберегла кадри, де цей же активіст намагався пробратися 10 років тому до офісу Олега Ляшка в Києві та його облили непотребом.
Тоді Шеляженко представлявся журналістом газети «Молодежный листок». Про неї ще в 2017 році згадували на окупованих територіях Донбасу в парафіях УПЦ.
Раніше “ВК” розповідав, що шістьом російським окупантам, які мародерили під час окупації Київщини, оголошено підозри.