Винесли максимум ракет зі складу, який згодом підірвали окупанти: воїн про те, як обороняли аеродром у Василькові

Автор: Любава Лисичкіна
23:21 08.07.2022

Пам’ятаю, тягли їх, розкладали біля літаків, не розуміли навіщо. Якби тоді цього не зробили — залишися б узагалі без боєприпасів.

Винесли максимум ракет зі складу, який згодом підірвали окупанти: воїн про те, як обороняли аеродром у Василькові
Про захисника пише АрміяInform.
 
Віктор Волосевич на псевдо «Вікстон» брав участь в обороні аеродрому у Василькові, нині разом із сином та невісткою несе службу в підрозділі Сил ТрО ЗСУ.
 
Віктор — інструктор з інженерної підготовки навчального табору одного з підрозділів бригади Сил територіальної оборони на Київщині. У цивільному житті розвиває воднолижний спорт в Україні.
Із перших днів повномасштабного вторгнення росії Віктор долучився до Сил ТрО ЗСУ. Вже 25 лютого разом із групою чисельністю близько 20 військових він виконував завдання з оборони військового аеродрому на Київщині.
 
«По нас велася хаотична стрільба, думаю, що ворожі ДРГ або самі панікували, або недосвідчені були чи просто не розуміли, куди рухатись. Васильків постійно піддавався ракетним обстрілам. 12 березня по нас випустили 6 ракет. Коли почув перший приліт — думав, що неподалік електричка проїхала, такий свист був. Тоді вони влучили в наш головний склад боєприпасів, який здетонував, і ми ще близько кількох годин приборкували пожежу. Пощастило, що напередодні отримали команду винести максимум ракет із будівлі. Пам’ятаю, тягли їх, розкладали біля літаків, не розуміли навіщо. Якби тоді цього не зробили — залишися б узагалі без боєприпасів», – розповів теробороновець.
 
Нині Віктор навчає військових Сил ТрО Київщини інженерної справи — помічати розтяжки, розрізняти різні види мін і вибухонебезпечних приладів. Чоловік упевнений, що інженерно-саперна підготовка — обов’язкова складова.
 
До слова, в Музеї війни відкрили нову виставку “Ленд-ліз. Перезавантаження”.

Великий Київ у Google News

підписатися