Винахід політехників став переможцем «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України»

Автор: Любава Лисичкіна
18:45 Сьогодні

Наземний дрон, дистанційно керований одним оператором, здатен врятувати та евакуювати військових із найскладніших ділянок без допомоги медиків.

Винахід політехників став переможцем «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України»
Як повідомляється, мова йде про проєкт "Наземний дистанційно керований дрон "Електроноші" (секція "Авіація, космос, оборона і безпека").
 
"Електронощі" - це проєкт команди київських політехніків, автором ідеї якого є переселенець зі Слов'янська Дмитро Мамонов. За допомогою цього пристрою швидкість порятунку бійців зростає у кілька разів, адже цей наземний дрон, дистанційно керований одним оператором, здатен врятувати та евакуювати військових із найскладніших ділянок без допомоги медиків.
 
Крім порятунку та евакуації бійців, електроноші використовуються  для транспортування боєприпасів, води та їжі.

Київські політехніки нарощують власні потужності у виробництві електронош для наших військових, які боронять країну на фронті, а також допомагають закривати запити київських політехніків, рідні яких захищають нашу державу.

Військові переконані, що за допомогою цього пристрою швидкість порятунку бійця зросте у кілька разів, адже цей наземний дрон, дистанційно керований одним оператором, здатен врятувати та евакуювати військових із найскладніших ділянок без допомоги медиків.

Команда проєкту постійно спілкується із військовослужбовцями, щоб вдосконалювати обладнання та модифікувати під нові виклики фронту. Планують, наприклад, збільшити дальність керування, щоб вистачало вже на 9 км, а не на 4 чи 5.

За словами члена команди Івана Підпалька, якщо буде запит, то створюватимуть пристрій, який використовуватимуть для розмінування: замість людини на ноші кластимуть вибухівку.

Наразі електроноші, що вже відправлені на фронт, рятують, евакуюють та транспортують людей та необхідні речі на Запорізькому напрямку.

 
Відомо,  політехніки навчатимуть ветеранів гуманітарному розмінуванню

Великий Київ у Google News

підписатися