Як пояснила юристка, керівниця юридичної компанії Діна Дрижакова, у фізичних осіб можуть вилучити лише такі транспортні засоби, які придатні для експлуатації на фронті та у прифронтових районах, а також за допомогою яких можна зводити фортифікаційні споруди.
Це означає, що реквізувати седани та хетчбеки ніхто не буде. Натомість пікапи та позашляховики можуть вилучити для потреб ЗСУ.
Юристка пояснила, що рішення про вилучення транспортного засобу приймає відповідний орган виконавчої влади або військового командування на підставі мотивованого подання військового комісаріату. Власнику транспортного засобу, що вилучається, надається не більше 7 днів для його добровільного доправлення до визначеного місця. У разі невиконання вимоги про добровільне доправлення транспортний засіб може бути примусово вилучений шляхом евакуації.
Виключення з вилучення транспортних засобів
Закон про мобілізацію не передбачає вилучення єдиного транспортного засобу, який використовується власником для особистих потреб. Також не підлягають вилученню:
- автобуси, що використовуються для перевезення пасажирів на регулярних маршрутах;
- навчальні транспортні засоби;
- спеціальні транспортні засоби, що використовуються службами інкасації;
- спеціальні транспортні засоби, що використовуються для перевезення органів влади та їхніх посадових осіб;
- спеціальні транспортні засоби дипломатичних та консульських представництв іноземних держав та міжнародних організацій.
Відомо, є категорії киян, які мають права на відстрочку від мобілізації з 1 липня: список.