Викрито масштабну корупційну схему у КО “Київзеленбуд”

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито діяльність злочинної організації, створеної керівниками комунального об’єднання «Київзеленбуд», яка систематично отримувала мільйонні «відкати» від підрядників.

Як встановило слідство, генеральний директор підприємства та його перший заступник залучили до схеми заступника керівника управління, через якого отримували неправомірну вигоду від суб’єктів господарювання. Йшлося про 15% «відкату» від загальної суми договорів, укладених між підрядниками та «Київзеленбудом».

За даними досудового розслідування, представникам підприємств-підрядників пропонували передавати гроші посадовцям в обмін на підписання актів прийому-передачі виконаних робіт, без фактичної перевірки їхньої якості та обсягу. У разі згоди бізнесмени отримували гарантії подальшої співпраці.

Читайте також: Пошкоджені будинки та пожежі: наслідки нічної атаки на Київщину

Лише у лютому 2025 року слідство задокументувало 10 фактів висунення пропозицій платити «відкати» та 5 випадків їх отримання на загальну суму понад 3 млн гривень. Загалом, за попередніми оцінками, члени організації планували отримати щонайменше 25 млн гривень за договорами, укладеними у 2024 році.

Генерального директора «Київзеленбуду», його першого заступника та заступника начальника одного з управлінь затримано. Їм оголошено підозру та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 51,4 млн гривень.

Також підозри оголошені трьом керівникам підприємств-підрядників, наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. Розслідування триває.