Вийшла стрічка про архітектора, який спроектував “Літаючу тарілку” на Либідській

Автор: Оксана Тупальська
01:35 21.04

Український документальний фільм про архітектора та мистецтвознавця Флоріана Юрʼєва «Нескінченність за Флоріаном» вийшов на Takflix.

Вийшла стрічка про архітектора, який спроектував “Літаючу тарілку” на Либідській
Світлодіодне освітлення

Флоріан Юрʼєв створив 25 інструментів – скрипки, альти, віолончелі, контрабас, був автором гербу Києва в радянські часи та спроектував “Літаючу тарілку”, зведену поруч зі станцією метро Либідська. 

Майстер та митець помер 11 вересня 2021 року на 92 році життя.

«Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського отримав відзнаку Національної премії «Кіноколо». Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі в Роттердамі (IFFR).

Рецензія до стрічки:

З раннього дитинства він захоплювався малюванням та музикою. Закінчивши училище мистецтв переїхав до Києва, аби вступити до художнього інституту на факультет архітектури. Він створив герб Києва з суцвіттям каштану та був головним архітектором міста. Найвідоміша спроектована ним споруда – «Літаюча тарілка» біля станції метро «Либідська».

Мова про Флоріана Юр’єва, геніального та багатогранного митця: архітектора, художника, композитора, скульптора, поета та майстра музичних інструментів. Наближався 90-річний ювілей Юр’єва, коли стало відомо, що скандальний забудовник планує перебудувати «тарілку», що означало б її знищення.

Великий Київ у Google News

підписатися