Відповідно до матеріалів справи, у декларації за 2020 рік Анна Скороход не надала підтвердні документи на криптовалюту на суму 226 931 грн.:
- Bitcoin у кількості 44 одиниць, які з 02.10.2015 належать їй на праві власності, вартість на дату набуття права – 220 958 грн;
- Ethereum у кількості 130 одиниць, які з 16.05.2016 належать їй на праві власності, вартість на дату набуття права – 3 263 грн;
- Ethereum classic у кількості 135 одиниць, які з 16.05.2016 належать їй на праві власності, вартість на дату набуття права – 2 710 гривень.
Також не вказала дохід у виді соціальної допомоги в розмірі 18 920 грн, джерелом якого є Управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Київської області, що підтверджується інформацією ДФС.
У судовому засіданні Скороход заявляла, що не могла подати документи, бо ключ від криптовалюти у неї вкрав чоловік. Проте суд виніс рішення, що його можна було відновити і отримати доступ безперешкодно.
Прокурор вважав наявним в діях депутатки склад адміністративних правопорушень.
Водночас, оскільки адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення, суд постановив що на час розгляду справи щодо недостовірного декларування у 2020 році на тепер сплили строки давності та закрив провадження у справі.
Подібне розв’язання судового процесу прогнозував прокурор, який працює по справі депутатки від “Слуг народу” Анни Колісник. У день, коли щодо неї мало відбутися судове засідання, вона поїхала у закордонне відрядження, яке підписав перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко. Оскільки депутатка кілька разів не приходила на виклик суду, прокурор повідомляв, що справу можуть закрити через те, що поки депутатка прийде, сплине термін давності.
Раніше “ВК” розповідав, що не йде до суду і народний депутат Сергій Шахов, який не вказав у декларації частину майна, що перебувала у його приватній власності станом на 2020 рік на суму 88 млн грн. Йому дав відпустку голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. В день судового засідання адвокат Шахова повідомив, що той лікується в Киргизстані та настільки хворий, що не може включитися онлайн.
А депутат від “Слуг народу” Максим Пашковський заявив у суді, що у його декларації немає вказаного всього майна, бо то його брат-юрист заповнював і наробив помилок. Обранця звинувачують у відсутності декларування квартири, яку він орендував.
Розглядає суд і справу, щодо депутата від “Слуг народу” Юрія Камельчука. Йдеться про квартиру на Печерську, яку Камельчук орендував з жовтня 2019 року. Відомостей про неї не знайшли в декларації за 2020 рік. Вартість квартири становить понад 3,6 млн гривень. Обранець каже, що давно не жив в цій хаті.
Заочно повідомили про підозру також колишньому народному депутату України Іллі Киві. Йдеться про відсутність у декларації квартири вартістю 4,2 млн грн. Він у 2019 році придбав нерухомість площею 260 кв.м. у передмісті Києва (смт. Козин), однак в декларації за 2020 рік відомостей про неї не знайшли.