Зокрема, Нестор Шуфрич, фігурант Реєстру держзрадників, очолює Комітет свободи слова:
“Більше того, він перебрав на себе роль рупора на засіданнях Ради, або ж керівника більшості, адже виконує роль неформального “мотиватора” і майже під час кожного виступу закликає нардепів “менше говорити і швидше голосувати” та “демонструвати єдність”, — розповідає Чесно.
З 2022 року парламент не може розглянути жодну ініціативу, яка впливає на депутатів проросійських партій, ані на місцевому рівні, ані на рівні парламенту, хоча таких ініціатив уже більше десяти. Напрацювання таких законопроектів блокується ще на рівні комітетів.
Відповідальність за таку ситуацію на думку лідерки руху Чесно Віти Думанської не лише на вихідцях з ОПЗЖ, а і на парламентській більшості. Бо проросійські депутати допомагають своїми голосами ухвалювати непрохідні закони.
Так, депутати з колишньої ОПЗЖ допомогли “Слугам народу” протиснути в сесійній залі 257 рішень. Серед них — прийняття скандальної містобудівної реформи (№5655) та під час прийняття шкідливих правок про скасування пожиттєвого фінмоніторингу для високопосадовців (№8008).
“Важливі для країни ініціативи мають підтримку і провладної партії, і опозиції. Тобто для таких питань навіть конституційна більшість — не проблема. Тому справжня роль ексОПЗЖ — це “рятівники” за викликом”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Нагадаємо, ще в у лютому 2023 року народний депутат з групи «Довіра» Павло Бакунець розповідав, що “люди питають: коли нарешті ці одіозні представники, кремлівське коріння зникне з парламенту та органів місцевого самоврядування”.