“Вибухівка” в Офісі президента, ремонт у костелі святого Миколая, вихід Києва із червоної зони – топ-3 новини понеділка

Автор: Галина Ворона
21:13 06.12.2021

На початку нового тижня кияни отримали одразу кілька неймовірних новин: про скасування “червоної” зони у столиці та про початок протиаварійних робіт у пошкодженому вогнем костелі святого Миколая.

“Вибухівка” в Офісі президента, ремонт у костелі святого Миколая, вихід Києва із червоної зони – топ-3 новини понеділка

В Офісі президента шукали вибухівку “від Апостола” 

5 грудня о 14:10 до поліції надійшло повідомлення про те, що на спецлінію “102” з мобільного зателефонував невідомий, який назвався Апостолом та повідомив, що Офіс президента в Києві заміновано.

Дана інформація була передана до столичного главку поліції. Інформація про мінування не підтвердилась.

Працівники сектору кримінальної поліції… встановили автора неправдивого повідомлення. Ним виявився 47-річний житель міста Василівки Запорізької області. Чоловік вже двічі відбував покарання за вчинення аналогічного злочину в медичному закладі з наданням психіатричної допомоги.

Псевдомінера було затримано. Тепер йому загрожує позбавлення волі від шести років до восьми років.

У костелі Святого Миколая починаються протиаварійні роботи

Національний будинок органної та камерної музики уклав договір  з підрядником – ТОВ  “Укрспецреставрація” – на виконання протиаварійних робіт у костелі святого Миколая.

Орієнтовно роботи триватимуть у грудні 2021 – січні 2022 року.

Зокрема, під час ремонту мають зробити наступне:

  • укріплення віконних конструкцій.
  • ремонт підлоги.
  • очистка та утилізація сажі.
  • ремонт системи опалення.
  • ремонт системи електропостачання та освітлення.
  • ремонт системи пожежогасіння.
  • встановлення захисних сіток та демонтаж навісних аварійних елементів.

Оціночна вартість ліквідації наслідків пожежі складає 19,5 млн грн. Фінансування відбуватиметься за рахунок зібраних благодійних коштів на порятунок костелу, так само як за донорські кошти сплачувалось проведення обстеження після пожежі та експертиза проектно-кошторисної документації.

Київ і 8 областей виходять із червоної карантинної зони

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київ та кілька областей вивели з “червоної” карантинної зони.

 “Червоний” рівень скасовується з 00:00 7 грудня 2021 року у Києві та на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей.

Щоправда, для невакцинованих громадян мало що зміниться, адже що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину. Згідно з ними відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – “жовтий” COVID-сертифікат чи довідку 063/о.

Великий Київ у Google News

підписатися