Вибрати ігумена та облишити промосковські настрої: колишній архідиякон Києво-Печерської Лаври пропонує реформи

Автор: Оксана Тупальська
13:36 06.04.2023

Обрати ігумена монастиря на території Києво-Печерської Лаври та зробити низку кроків, які відведуть підозри у промосковських настроях запропонував колишній архідиякон монастиря Сашко Бакай.

Вибрати ігумена та облишити промосковські настрої: колишній архідиякон Києво-Печерської Лаври пропонує реформи

Першим кроком до змін називає внутрішні вибори за принципом демократії:

«Можна навіть зробити так, як це було в Манявському скиту, де ігумена обирали на строк 4-5 років. Ігумен не обов’язково має бути “революціонером” або “політиком”. Достатньо бути генератором ідей. Після закінчення каденції, ігумен стає звичайним братом монахом»., – пропонує Бакай колегам.

Другий крок – вирішення питань, пов’язаних з життям монастиря братією, а не лише тим, хто стоїть на чолі спільноти:

«Виборні члени духовного собору. Які не будуть заглядати до рота начальнику, не співати йому дифірамби, а будуть дієвими помічниками в керуванні монастирем. Регулярні капітули (збори всієї монашої спільноти), для вирішення глобальних питань. Пора повертатися до засад братства, до соборності рішень, до авторитетності думки святої Лаври. До того Лаврського духу , який сформував український народ як націю; самобутню і незалежну».

Третя пропозиція – повертатися до традицій поколінь ченців Києво-Печерської Лаври:

«Відновити, суто Лаврські, богослужбові традиції, бо це не лише “візитна картка” печерської обителі, а й нематеріальне надбання українського народу. Саме це надбання, має берегти Українська держава»

Четверте – створити внутрішні документи, які визначають правила чернечого життя:

«Скласти Статут монастиря, який регулюватиме внутрішнє життя чернечої громади. Перед яким будуть рівні, без виключення, всі члени спільноти. На жаль, не знаю жодного монастиря на теренах колишнього союзу, де є прописаний Статут».

Після втілення перших кроків реформ Бакай закликає до початку співпраці з державою в особі Мінкульту та Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті з пропозиціями.

«Переконаний, братство знайде компроміс з Державою. Ми на одному боці. Ворог в нас один… Добре знаю внутрішнє життя монастиря. Знаю, що в Лаврі, за три десятиліття, так і не сформувалося братство. Справжня монаша спільнота, яка спроможна вирішити свою подальшу долю. І в цьому, самий більший гріх м. Павла», – підсумував Сашко Бакай.

Нагадаємо, митрополит УПЦ Павло Лебідь, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює його у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та підтримці російської агресії.

Великий Київ у Google News

підписатися