Вважалась втраченою і повернулась через 80 років. У Києві покажуть відреставровану картину відомого художника

Автор: Галина Ворона
20:12 24.01

У Києві покажуть відреставровану роботу художника Михайла Паніна “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” (полотно, олія, 231×272 см, 1911 р.) з Дніпровського художнього музею. Картина довгий час вважалась втраченою, після того як була вивезена нацистами нацистами під час окупації Дніпропетровська (1941–1943).

Вважалась втраченою і повернулась через 80 років. У Києві покажуть відреставровану картину відомого художника

Про це повідомляється у Телеграм-каналі Міністерства культури і інформаційної політики.

“Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” – це дипломна робота Михайла Паніна, створена в 1911 під час навчання в Петербурзькій академії мистецтв. Завдяки їй Панін був удостоєний звання художника. Картина зображує події XVI століття, коли московський цар Іван Грозний здійснив виїзд перед опричниною, започаткованою для зміцнення царської влади в боротьбі з опозицією.

“Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” – пам’ятка образотворчого мистецтва, має вагоме історичне та художнє значення для дослідження історичного жанру в українському живописі першої половини ХХ ст.

Після завершення виставки полотно повернеться до Дніпровського художнього музею.

Побачити картину у Києві можна буде з 27 січня до 20 березня 2022 року у виставкових залах Національного музею Тараса Шевченка (бульвар Т. Шевченка, 12).

Години роботи – від 10:00 до 17:30, вихідний день – понеділок.

Нагадаємо, картину “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” виявили  у приватному будинку у США кілька років тому та напередодні 2020-го повернули до України. Через неправильне зберігання полотно мало багато пошкоджень і потребувало реставрації. 

До слова, окрім роботи Паніна, на початку 2020-го в Україну також повернулась картина Віктора Цимбала “Голод-33”.

Великий Київ у Google News

підписатися