Про це повідомляється на Facebook-сторінці “Деколонізація. Україна”.
Як зазначається, відповідне звернення активісти надіслали на ім’я Київського міського голови.
Замість Ковпака вони пропонують назвати вулицю іменем ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова.
“Дуже сумно, що в Києві досі немає вулиці його імені і ми просимо нарешті це питання вирішити”, – йдеться у повідомленні.
Зауважимо, Сидір Ковпак у добу національно-визвольних змагань в Україні очолював більшовицький диверсійний загін, що боровся в Україні з військами Гетьмана Павла Скоропадського разом із загонами Пархоменка, потім був бійцем 25-ї Чапаєвської дивізії на Східному фронті, де роззброював козаків, брав участь у боях з російською Добровольчою армією генералів А. І. Денікіна та Врангеля на півдні України.
Хто такий Дмитро Донцов
Дмитро Донцов (1883–1973) – найвідоміший ідеолог українського націоналізму, філософ, публіцист та громадський діяч. Народився 17 серпня 1883 року у Мелітополі в російськомовній родині.
Під час навчання на юридичному факультеті Петербурзького університету вступив до Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). Після двох арештів за політичну діяльність Донцов виїхав в Галичину. Згодом продовжив навчання у Віденському університеті, 1917-го здобув ступінь доктора права.
Року 1918 переїхав до Києва, заснував Українську телеграфічну агенцію (УТА) при уряді гетьмана Павла Скоропадського і вступив до Української демократично-хліборобської партії. Після падіння Директорії Донцов повернувся до Львова. За сприяння Євгена Коновальця став редактором “Літературно-Наукового Вістника”, а далі – часопису “Заграва” – органу Української партії народної роботи (Національної революції), за якою стояла Українська військова організація.
Львівський період (1922-1939 роки) Донцова був апогеєм його творчого піднесення як публіциста і літературного критика. Саме в цей час Донцов витворив цілісну систему “чинного націоналізму”, напрочуд популярну серед української молоді тодішньої Галичини.
Читайте також: Відомий історик запропонував прибрати Михайла Драгоманова з назви столичного педагогічного університету: причини
Нагадаємо, одну з вулиць у центрі Києва просять перейменувати на честь Ніни Матвієнко.