Про це йдеться у петиції №11573 на сайті Київради.
Як зазначає автор звернення Владислав Гаврилюк, метою створення пішохідної зони в центрі столиці є введення ембарго на пересування транспорту та в першу чергу, зменшення шкідливих викидів СО².
Відповідно до статистики 2020-2021 років Київ входив в топ-15 найбільш забруднених міст у світі. На 21 листопада 2022 року згідно з рейтингом «Рейтинг міст за якістю повітря та його забруднення (Air quality and pollution city ranking)» відповідно до IQAir, наше місто входить в топ-30, що теж не є хорошим показником”, – пояснює він.
На думку автора, пішохідну зону міста можна розширити, додавши до вже існуючих пішохідних вулиць, таких як Алея Небесної Сотні або Андріївський узвіз, наступні:
- вулицю Хрещатик (або прилеглі до неї вулиці та провулки)
- вулицю Михайлівську, Софіївську, Житомирську, тобто ті, які є історичною складовою міста (Старого Києва)
- біля історичних пам‘яток Софіївського собору, Софіївської площі та Михайлівського золотоверхого монастиря.
За словами дописувача, прикладом пішохідної зони у центрі Києва може служити історичний центр в Брюсселі, більша частина якого є пішохідною зоною, а також низка інших міст Європи де вже є така практика.
Зараз швидкого розвитку набуває індустрія вело-транспорту (туди ж самокати та інші види альтернативних засобів пересування), тому доречним буде запровадження пішохідної зони з додатковими доріжками для альтернативних видів транспорту. Це не тільки покращить стан повітря, а й збільшить кількість туристичних маршрутів історичним центром міста, що стане важливою складовою після закінчення повномасштабного вторгнення Росії”, – зазначає він.
Читайте також: Київрада відхилила петицію з проханням відновити зруйнований іранським дроном будинок на Жилянській
Нагадаємо, киянин створив петицію через “хаотичне паркування на газонах”.