Друге джерело – державний бюджет, пише LIGA.net.
Як писав “ВК“, через повномасштабну війну бюджет Києва втратить до третини очікуваних доходів. Це близько 20 млрд грн. Через такі величезні втрати столиці доведеться заощаджувати.
“Ми сподіваємося на допомогу наших партнерів, яка для нас найближчим часом обов’язково надійде, щоб місто могло жити“, — наголосив перший заступник КМДА Микола Поворозник.
Мова не йде про комерційну позику – “розраховувати на неї місту в країні, що воює, не варто“, уточнює депутат Київради від “Голосу” Тарас Козак.
Читайте також: Два мільйони претендентів на сім тисяч вакансій: що відбувається на столичному ринку праці
Друге джерело, від якого може надійти фінансова допомога Києву, — це держбюджет. Україна наразі отримує від міжнародних фінансових інституцій — МВФ, Світовий банк, ЄС та США – значні позики та гранти.
“Їх отримує держбюджет, а держбюджет вже трансфертами, ми сподіваємося, надаватиме фінансування постраждалим від війни містам“, – каже депутат.
У першу чергу таке фінансування отримуватимуть найбільш постраждалі від війни міста на Сході та Півночі. Проте Київ також сподівається на цю підтримку.
Як писав “ВК“, ще на початку травня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що через російську агресію та повномасштабну війну міський бюджет Києва недоотримає третину надходжень.