Втрачена пам’ятка архітектури Будинок Київської думи

Будинок Київської думи у центрі Києва був збудований наприкінці ХІХ століття. Розібрали її у 1944 році. Тому вона є втраченою пам'яткою.

Побудували Будинок Київської думи за міського голова П.Демидова-Сан-Донато. 22 липня 1874 року з цієї нагоди влаштували урочистості – святковий сніданок вранці та ілюмінацію в темну пору доби. 22 січня 1878 року у приміщенні відбулося перше засідання думи.

Двоповерхова будівля мала чотирикутну вежу з годинником та шпилем, увінчаним фігурою Архистратига Михаїла. У 1876—1880 роках у будівлі також працювала рисувальна школа М. Мурашка. 1881 року у будівлі думи розмістився перший в Європі пункт нічних лікарських чергувань. А у 1890-их роках над будівлею добудували третій поверх.

Коли прийшла радянська влада у будівлі розмістився міськвиконком. При цьому фігуру Архистратига Михаїла замінили червоною зіркою.

Будинок постраждав 1 листопада 1941 року від пожежі. Однак досі дослідники кажуть, що його можна було відновити та зберегти. Але у 1944 році її розібрали та не погодили реконструкцію.