Вся надія на “чіпованих”. Шмигаль не знайшов грошей на 5G

Автор: Тетяна Сененко
19:31 04.08

Кабінет міністрів переніс проведення тендеру на видачу ліцензій з користування радіочастотами 5G з жовтня 2021 року на лютий 2022 року. Усе через брак грошей.

Вся надія на “чіпованих”. Шмигаль не знайшов грошей на 5G

Рішення ухвалили сьогодні на засіданні Кабміну.

Раніше у червні 2021 року мали провести науково-дослідні роботи для визначення вартості радіочастот у діапазонах 700 МГц та 3400-3800 МГц. А також дослідити можливість спільного використання системи рухомого зв’язку 5G.

На реалізацію проєкту з впровадження 5G Мінцифри просили виділити з держбюджету 4,6 млрд грн. Але грошей на 2021 рік на таке не виділили. Тому усі терміни змістилися на 4 місяці.

Тепер зазначені роботи обіцяють провести у грудні 2021 року, а тендер — у лютому 2022-го.

Читайте також: На території UNIT.City в Києві тестуватимуть 5G

Ще у травні 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко підписав наказ про підготовку до запровадження 5G в Україні. У листопаді 2019-го заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест анонсував, що мобільний зв’язок п’ятого покоління (5G) з’явиться в Україні за три роки.

Читайте також: Петиція про заборону впровадження 5G набрала 25 тисяч голосів

Але у вересні 2020 року у Міністерстві цифрової трансформації заявляли, що представники місцевої влади в Україні заважають роботі станцій зв’язку 5G через «страшилки» про їхню шкоду. Наприклад, через місцеву владу встановлення станцій зірвали у Броварах, що на Київщині, Івано-Франківську, Маріуполі та у Святошинському районі Києва.

Читайте також: 5G-фобія. Не всі кияни радіють новому мобільному зв’язку 

Місцеві чиновники вимагають не встановлювати базові станції біля шкіл, медичних закладів та інших державних установ. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися