Встигніть подивитися у столиці – українська опера CHORNOBYLDORF поїде до Нью-Йорка

Автор: Оксана Тупальська
16:51 14.11

Археологічну оперу композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка CHORNOBYLDORF вперше покажуть у США. Прем’єра відбудеться в Нью-Йорку на PROTOTYPE Festival. Востаннє перед американськими гастролями її можна побачити 28 листопада в Київському національному академічному театрі оперети.

Встигніть подивитися у столиці – українська опера CHORNOBYLDORF поїде до Нью-Йорка
оренда квартири Київ

8 показів пройдуть на сцені театру LA MAMA в Нью-Йорку. Побачити там виставу можна буде 11, 13 – 15, 18 – 21 січня 2024 року. 

«Театр LA MAMA, де будуть проходити покази вистави- легендарний.  Його заснувала Елен Стюарт у 1961 році. Робив перші кроки в кар’єрі один із найвпливовіших музикантів другої половини XX століття Філіп Ґласс. Там працювала американська театральна режисерка з українським корінням Вірляна Ткач. Продюсерка Ду Юн побачила нас на Роттердамі та запросила показати оперу в США. Маємо намір стати мінімум подією року», – каже композитор Ілля Разумейко.

За сюжетом нащадки людства, що вижили після серії катастроф, опиняються у постсуспільстві. Це світ після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. 

Музична мова CHORNOBYLDORF базується на інтеграції фольклорного матеріалу Дніпро-Дунайського басейну (від Полісся до Адріатичного узбережжя Боснії) із мікротональною музикою та деконструйованими цитатами класично-романтичної епохи.

powerukraine

Опера увійшла до шістки найкращих опер і музично-театральних вистав за версією всесвітньої мережі Music Theatre Now. Британська газета The Times назвала її «сучасним українським шедевром, який варто побачити кожному». 

31 жовтня виповнилося три роки з дня української прем’єри опери. Востаннє перед американськими гастролями її можна побачити 28 листопада в Київському національному академічному театрі оперети. Квитки за посиланням.

Великий Київ у Google News

підписатися