Всьому голова. Скільки ліжок для COVID-хворих у Києві забезпечені киснем

Автор: Галина Ворона
14:40 22.07

У комунальних медзакладах столиці киснем забезпечені 97% ліжок, призначених для хворих на COVID-19.

Всьому голова. Скільки ліжок для COVID-хворих у Києві забезпечені киснем

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко за результатами інспекції лікарень, що включені до першої та другої хвиль госпітальних баз для прийому хворих на коронавірус.

Серед проінспектованих медзакладів:

  • Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи, де 180 із 270 ліжок можуть бути розгорнуті для надання медичної допомоги хворим з підозрою або з підтвердженням захворювання на COVID-19. Усі вони також повністю забезпечені киснем. Протягом грудня 2020-квітня 2021 у закладі було проліковано від COVID 1162 пацієнти;
  • Київський міський центр нефрології та діалізу – 70 із 80 ліжок можуть бути розгорнуті для надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю з підозрою або з підтвердженням захворювання на COVID-19. Усі ліжка на 100% забезпечені киснем за рахунок кисневих точок та концентраторів. У відділенні з вересня 2020 р. до червня 2021 року було проліковано понад 400 пацієнтів.
  • Київська міська клінічна лікарня № 3. Тут 320 із 420 ліжок можуть бути розгорнуті для надання медичної допомоги хворим з підозрою або з підтвердженням захворювання на COVID-19. Усі вони повністю забезпечені централізованим киснем – із 1 квітня 2021 року у закладі була підключена киснева станція потужністю 6 тонн. Загалом у лікарні за березень-квітень 2021 року було проліковано від COVID-19 майже 900 пацієнтів

За словами Ганни Старостенко, кошти на встановлення або ремонти систем киснепостачання було передбачено як із державного, так і з міського бюджетів.

На сьогодні у деяких лікарнях ще тривають ремонті роботи, утім більшість із них вже забезпечені централізованим киснем”, – розповіла чиновниця.

Вона нагадала, що попри максимальну готовність усіх закладів та медичних працівників до третьої хвилі епідемії найбільш ефективний спосіб запобігти важкому перебігу хвороби COVID-19 – це вакцинація, і закликала киян не зволікати та записуватися на щеплення. 

Читайте також: Київ почали готувати до третьої СOVID-хвилі

Нагадаємо, в Олександрівській лікарні первинним тестуванням було виявлено 6 випадків COVID-19 штаму “Дельта”. Дослідження проведені завдяки спеціально закупленим лікарнею саме для діагностування цього штаму реактивам. Наразі біоматеріал переданий для підтвердження в Київський міський лабораторний центр МОЗ України.

Як повідомлялось, в Україні стартував п’ятий етап кампанії вакцинації проти COVID-19. Зробити щеплення зможуть усі охочі віком від 18 років.

Читайте також: Готові до третьої хвилі? Скільки ліжок можуть розгонути в столиці

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...