Всі забули про штрафи. Радуцький закликав посилити контроль за дотриманням маскового режиму

Автор: Любава Лисичкіна
22:42 27.08

На переконання нардепа, одна з причин стрімкого погіршення епідситуації – ігнорування карантинних обмежень: все більше людей у транспорті, магазинах та інших закритих приміщеннях з маскою на підборідді або взагалі без масок.

Всі забули про штрафи. Радуцький закликав  посилити контроль за дотриманням маскового режиму

Як написав голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, настав час для Нацполіції та Держпраці згадати про вимоги законодавства та посилити контроль за дотриманням маскового режиму.

«Офіціанти, касири, адміністратори останнім часом замість масок почали використовувати захисні щитки, які прикривають рот і ніс. Їх ще називають «багаторазовою пластиковою захисною маскою».  Згідно дослідженням вчених, вони не є альтернативою медичним маскам. Такі мініатюрні щитки просто змінюють напрям руху потоку повітря, який ми видихаємо. Але це нічого принципово не змінює, якщо йдеться про закрите приміщення з поганою вентиляцією», –  деталізував Радуцький.

Крім того, частина людей вже пройшли повний курс вакцинації і вважають, що для них обмеження не працюють. Але вимога законодавства, нагадав нардеп,  незмінна для всіх – в країні  заборонено перебувати в громадських спорудах і транспорті (це не стосується громадських місць на відкритому повітрі) без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот.

Саме тому він нагадав, що  є  відповідальність за порушення маскового режиму: для громадян штраф складає – від 170 до 255 грн, для юридичних осіб – від 3,4 тис грн до 5,1 тис грн.

Нагадаємо, роботодавці не мають права примушувати працівників робити щеплення. Своє роз’яснення щодо ситуації з вакцинацією на підприємствах та установах, хоч і з запізненням, але таки надало Мінекономіки.

Великий Київ у Google News

підписатися