В одному дописі зібрано всі тематичні екскурсії.
Києво-Печерська лавра: тисяча років української історії.
Під час цієї екскурсії-прогулянки учасники будуть шукати нові сенси у сприйнятті Лаври не лише як місця паломництва, а й як простору, де творилася тисячолітня українська історія, де формувались ідеї української ідентичності та соборності. Пройдуть Лаврою печерських святих та архімандритів, гетьманів і полководців, митців і письменників.
МАРШРУТ: Свята брама, Велика лаврська дзвіниця, Успенський собор, пам’ятки Соборної площі/друкарня, Трапезна палата з церквою прп. Антонія і Феодосія Печерських, оглядовий майданчик, виставка “Лаврські печери: від аскези прп. Антонія до святителя Петра Могили”
- 06 вересня, 10:30 (п’ятниця)
- 13 вересня, 13:30 (п’ятниця)
- 20 вересня, 10:30 (п’ятниця)
- 27 вересня, 13:30 (п’ятниця)
Локація: вул. Лаврська, 9
Вартість квитка: 150 грн (пільговий – 75 грн)
Реєстрація за посиланням:
Успенський собор та церква Спаса на Берестові – унікальні сакральні пам’ятки княжої доби.
Успенський собор, або ж як його ще називають, Велика Печерська церква, а також церква Спаса на Берестові постали у часи розквіту Русі-України – найбільшої держави європейського середньовіччя. У вікових літописах цих храмів безліч подій, як величних так і драматичних, які яскраво свідчать про історію і самої України.
На жаль, серед пам’яток Києво-Печерської лаври ці храми є найбільш постраждалими від лихоліть. Їхня стародавня історія овіяна легендами і викликає багато питань.
Пропонуємо вам за допомогою екскурсовода:
- зазирнути у минуле цих легендарних храмів, перегорнувши окремі сторінки їхньої історії;
- дізнатися про цікаві історичні, мистецькі, археологічні знахідки та відкриття останніх часів;
- по-новому подивитися на окремі усталені факти та традиції, пов’язані зі стародавньою історією цих храмів;
- насолодитися неповторною атмосферою сивої давнини наших великих православних святинь.
Коли:
- 01 вересня, 13:30 (неділя)
- 11 вересня, 16:30 (середа)
- 28 вересня, 13:30 (субота)
Локація : вул. Лаврська, 9
Вартість квитка : 150 грн (пільговий 75 грн)
Реєстрація за посиланням:
Святі й лицарі Київської лаври.
Києво-Печерська лавра – святиня, нерозривно пов’язана з іменами багатьох визначних постатей вітчизняної історії.Серед них – чимало яскравих успішних діячів, яких можна визначити як лицарів. Вони були благодійниками обителі, сприяли розвиткові культури, освіти, мистецтва, будували Лавру. Були серед них і такі, хто самі звершували аскетичний подвиг. Наприклад, славетний Ілля Муромець, але він далеко не єдиний герой нашої подорожі.
На розлогій території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» є чимало цікавих об’єктів та експонатів, пов’язаних із військом: це – оригінальна історична зброя, оборонні споруди тощо. Побачити ці захоплюючі артефакти і споруди, спробувати зрозуміти їхніх власників і будівничих, а також познайомитися зі святими й лицарями Київської лаври ви зможете на цій екскурсії.
Маршрут : Троїцька надбрамна церква ХІ-ХVІІІ століть, виставка «Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ ст.», триптих ХV століття, виставка «Князі Острозькі: європейський вимір української історії», притвор Успенського собору, Стефанівський приділ Успенського собору, виставка «…Бо ми, браття, козацького роду». Козацькі ктитори Києво-Печерської лаври», Всіхсвятська церква і мазепинські мури, Церква Спаса на Берестові, Спаський бастіон.
- 7 вересня, 13:30 (субота)
Локація: вул. Лаврська, 9
Вартість квитка: 150 грн (пільговий – 75 грн)
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/37JpvgNrZ1UbAH9M9
Києво-Печерська лавра доби святителя Петра Могили.
Чому воєводич зі знаного шляхетського роду покинув світське життя? Чи були популярними реформи церковного устрою, що їх впроваджував молодий архімандрит? Як пов’язана Києво-Могилянська академія з Києво-Печерською лаврою? Де у Лаврі можна побачити портрети митрополита Петра Могили? Які храми він збудував? Як відновлював повнокровне життя Київської митрополії?
Нарешті, де ж місце його останнього спочинку?
На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді під час екскурсії, яка цілком присвячена життю та діяльності цього церковного діяча, дипломата, письменника, будівничого храмів 17 ст.
Орієнтовний маршрут: Центральний вхід (Свята брама), виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVІІ ст», церква Спаса на Берестові, лаврська друкарня, Успенський собор.
- 15 вересня, 13:30 (неділя)
- 26 вересня, 16:30 (четвер)
Локація : вул. Лаврська,
Вартість квитка : 150 грн (пільговий 75 грн)
Реєстрація за посиланням:
Велика лаврська дзвіниця.
Запрошують всіх на панорамну екскурсію, присвячену одній з найвищих храмових споруд України – Великій лаврській дзвіниці!
Під час екскурсії ви:
- дізнаєтесь, що таке дзвони, для чого вони слугували, що символізують і як розвивалося дзвонарство;
- почуєте історію побудови дзвіниці, технічні й архітектурні деталі;
- побачите старовинний триптих XV cт. та дзвін, подарований гетьманом І.Мазепою;
- дізнаєтесь, як працює старовинний лаврський годинник.
З цими оригінальними пам’ятками ознайомить досвідчений екскурсовод. Насамкінець, піднявшись гвинтовими сходами, ви зможете насолодитися панорамою Лаври та Києва з висоти пташиного лету і побачите «Дзвін пам’яті та надії».
Маршрут: Святі ворота Троїцької надбрамної церкви, вулиця Соборна/Митрополичий сад, Триптих, вестибюль дзвіниці, виставкова зала дзвіниці, підйом на оглядовий майданчик ІІІ ярусу дзвіниці.
- 20 вересня, 16:30 (п’ятниця)
Локація : вул. Лаврська,
Вартість квитка : 150 грн (пільговий 75 грн)
Реєстрація за посиланням: