Вселенська поминальна субота, День неспішної прогулянки. 19 червня в історії: прикмети, заборони, іменинники

Автор: Тетяна Сененко
09:02 19.06

Сьогодні в Україні вдруге відзначать День фермера. Дата вибрана у зв’язку з тим, що 19 червня 2003 року був прийнятий закон «Про фермерське господарство». Також 19 червня відзначається Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту та Всесвітній день дитячого футболу.

Вселенська поминальна субота, День неспішної прогулянки. 19 червня в історії: прикмети, заборони, іменинники

З незвичайних свят сьогодні відзначається День неспішної прогулянки – як нагадування про те, що іноді варто зменшити темпи шаленого ритму життя і уважніше придивитися до дрібниць, які нас оточують.

Троїцька батьківська субота відзначається напередодні Святої Трійці. У православних християн це велике свято припадає на неділю, 20 червня. Відповідно, Троїцька Вселенська поминальна субота цього року 19 червня. Назва “батьківська”, найімовірніше, походить від традиції називати покійних “батьками”.

У Батьківську суботу напередодні Трійці церква здійснює поминання всіх хрещених християн, а парафіяни моляться за всіх покійних, незалежно від їхньої особистої близькості. Тому ця Батьківська субота й називається Вселенською.

Читайте також: 18 червня: яке сьогодні свято, що не можна робити

До того ж здавна цього дня віряни подавали милостиню жебракам і нужденним за всіх безвісних покійних, а також влаштовувалася поминальна трапеза.
У народі 19 червня шанується Ларіон Пропольнік. Вважалося, що в цей період пора полоти бур’яни в поле. 

19 червня 2015 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції A/RES/69/293 постановила проголосити 19 червня кожного року Міжнародним днем боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

Читайте також: На ВДНГ відбудеться перший літній “Кураж”: що у програмі

Асамблея запропонувала відзначати цей день щоб підвищувати рівень обізнаності про необхідність зупинити сексуальне насильство пов’язане з конфліктом, шанувати жертв сексуального насильства, і тих, хто відважно присвятив життя боротьбі за викорінення цих злочинів, або втратив життя в цій боротьбі.

Всесвітній день прогулянки, або День неспішної прогулянки — свято, яке закликає оцінити важливість такого способу відпочинку, як піша прогулянка.

За однією з версій, дата свята, 19 червня, обрана в зв’язку з тим, що саме в цей день його вперше відзначили в 1970-х роках в американському штаті Мічиган. Засновник свята У.Т. Рабе запропонував День пішої прогулянки у відповідь на популярний біг підтюпцем, навмисно підкреслюючи бажання сповільнити і без того стрімкий темп життя.

Існує версія, що це свято запроваджено з метою зменшення ритму сучасного життя. Поціновувачі розмірених прогулянок на природі закликають інших якомога частіше виходити на вулицю та проводити більше часу на відкритому просторі. 

Народні прикмети на 19 червня:Дує північний вітер – влітку буде багато опадів.
Чути крик перепелів – на дощову погоду.
Дме вітер в східному напрямку – літо буде дощовим.
Жуки літають ввечері – можна розраховувати на хорошу погоду.

Читайте також: На Трійцю з Києва запустять додаткові поїзди по всій Україні: деталі

Що не можна робити 19 червня:Не можна викидати залишки зі столу. Вважається, що в цей день потрібно віддавати все зайве нужденним.
У городі не можна забувати про бур’ян, інакше не виведеться, а врожаю не буде.
Також не можна ображатися 19 червня.

У кого іменини 19 червня?
Іменини сьогодні святкують Віссаріон, Єлисей, Юхим, Іларіон, Іона, Софрон, Сусанна, Фекла, Гервасій, Протас, Ромуальд. 

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...