Про це повідомили у НЕК “Укренерго”
За останній тиждень похолодало на 6°C. Споживання електроенергії в Україні за цей час збільшилось на 11% та продовжує зростати. Для енергосистеми – це дуже стрімке та відчутне зростання навантаження, говорять енергетики.
Для того, щоб задовольнити такий попит, необхідно, щоб в системі працювало додатково ще 1 атомний блок та 2-3 блоки теплоелектростанцій. Теплові електростанції, які минулої зими були одними з основних цілей ворога, суттєво постраждали під час російських терористичних атак. Не всі була можливість відремонтувати і повернути в роботу. Але й відремонтовані енергоблоки після пошкоджень не можуть нести підвищене зимове навантаження, зауважують в компанії.
“Частину теплових енергоблоків все ще відновлюють після влучань ракет та дронів, частина – вимушено зупиняється в аварійний ремонт через збільшення навантаження. А резерву генерації як до повномасштабного вторгнення немає – адже частина енергообʼєктів опинилася на окупованих територіях, зокрема Запорізька АЕС, яка забезпечувала до 25% генерації”, – деталізують в “Укренерго”.
Так на що саме впливає похолодання?
Споживання електроенергії нерівномірне. Протягом доби воно має піки – зранку, коли всі збираються на роботу, і ввечері, коли повертаються додому.
Але влітку графік споживання був схожим на одновухого котика (див. інфографіку), бо пік споживання зранку був незначним, а ввечері – відчутно зростав.
Зимовий «котик» (графік електроспоживання) має інший вигляд. По-перше, він підріс, бо споживання виросло, а по-друге, “вушка” його (піки споживання) не такі гостренькі – бо в денні години електроенергію використовують для обігріву, а через короткий світловий день люди раніше вмикають освітлення. Таким чином пік споживання зараз змістився на 17-00.
У компанії пояснили, що чим нижче буде опускатись стовпчик термометра, тим вище буде зростати споживання і, відповідно, навантаження на енергосистему. Такий попит важко покрити електростанціям, які все ще відновлюються від терористичних атак минулої зими.
“Укренерго”, як оператор енергосистеми, підготував магістральні високовольтні мережі до роботи взимку.
Важливо!
Ощадливо споживати електроенергію з 9-00 до 19-00. Особливо уважно ставитись до свідомого споживання – з 17-00 до 19-00, тобто у години добового максимуму споживання, коли навантаження на енергосистему найбільше.Все, що можна не вмикати – не вмикаємо, все зайве – вимикаємо.
Це означає: не вмикати одночасно потужні електроприлади, зменшіть час роботи обігрівачів та бойлерів, вимикайте світло в порожніх приміщеннях, переносьте прання на нічні години доби.
Особливо уважно – з 17-00 до 19-00. В цей час варто мінімально використовувати енергоємні електроприлади. Наприклад, якщо робочий день закінчується, а приміщення вже добре нагрілись – слід раніше вимикати електричний обігрів.
Відомо, на Троєщині мешканці трьох будинків спільно з містом провели термомодернізацію.