А ось і компанії-багатії. На цій інфографіці поруч з відомою маркою електромобілів та ІТ-компаніями – спонсори тероризму P&G та Nestle.
Топ-50 найдорожчих компаній світу 2024 року назвав Бенефіціар.
Пояснюють, що ринкова капіталізація (market cap) – це загальний показник вартості компанії, що визначається на фондовому ринку.
Загалом 50 найбільших компаній світу мають ринкову капіталізацію $34 трлн. Найбільшими галузями, що входять до топ-50, є технологічна ($19,3 трлн) та медична ($3,8 трлн).
Торік в НАЗК повідомляли, що у березні 2022 року P&G заявила про скорочення асортименту на російському ринку та пообіцяла залишити у ньому лише товари для здоров’я та гігієни. А у серпні з’явилася інформація, що компанія більше не вкладає кошти в розвиток бізнесу на території РФ. Попри це, бізнес P&G досі діє та розвивається у Росії.
Зокрема, на території РФ продовжують працювати комбінат побутової хімії, що є найбільшим у світі виробником мийних засобів для P&G, та завод з виготовлення лез та станків для гоління Gillette. У такий спосіб компанія продовжує заробляти на ринку РФ та робити внесок у держбюджет країни-агресора.
Компанія Nestle має понад 2000 брендів по всьому світу, серед яких такі відомі як: KitKat, Nescafé, Nesquik, Nestea та інші.
Між іншим, як стало відомо кореспонденту Великого Києва, який звертався з запитом до НАЗК, тепер функції нагляду за появою на ринку України товарів від спонсорів війни тепер відповідає РНБО.
Які ще компанії є спонсорами війни та при цьому торгують в Україні, дізнаєтесь за посиланням.