Все росте, а ціни в першу чергу: хліб може здорожчати на чверть

Автор: Любава Лисичкіна
15:14 16.10

За останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії — в два рази. Зростає ціна на олію та цукор.

Все росте, а ціни в першу чергу: хліб може здорожчати на чверть

Як розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко,  найближчим часом ціни на хліб в Україні можуть зрости на 25%. 

За словами експерта,  за останній рік ціна природного газу зросла в сім разів, а електроенергії — в два рази. Згідно з розрахунками ВАП, при пікових цінах частка енергоносіїв у собівартості хліба збільшиться від 5-7% до 15-20%. Як пояснив Юрій Дученко, 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ, водночас блакитне паливо становить 60% їх енергоспоживання, а електроенергія — 40%.

За його словами, ціни на хліб також виростуть через здорожчання цукру і рослинної олії вдвічі, які є ключовими інгредієнтами під час випічки, а також інфляція більше 10% в річному вимірі. Крім того, пшениця за рік подорожчала від 6,05-6,6 тисяч гривень за тонну до 7,7-8,5 тисячі гривень (на 27-29%). 

Зачинення хлібних заводів у країні поки не загрожує, проте штучне стримування цін може призвести до дефіциту одного з найголовніших продуктів. 

За словами Дученка, Асоціація пекарів уже звернулася до Міністерства аграрної політики та Антимонопольного комітету з вимогою розслідувати різке зростання цін на хліб.

Нагадаємо, уражені посіви соняшнику обіцяють високі ціни на олію.

Великий Київ у Google News

підписатися