Врятувати “Квіти України”: активісти запустили е-форму для чергувань та створять графік

Автор: Любава Лисичкіна
22:19 12.07.2021

12 липня 2021 забудовник почав демонтаж будівлі “Квіти України”. Роботи з демонтажу тимчасово зупинено, бо місцеві жителі їх блокують.

Врятувати “Квіти України”: активісти запустили е-форму для чергувань та створять графік

Як ідеться в групі активістів у Facebook,  для того щоб не допустити знищення будівлі,  до кінця цього тижня є необхідність  чергувати на місці забудови.

“Маємо інформацію про кілька судових позовів, які зараз подаються проти забудовника. Вони мають потенціал заблокувати демонтаж на постійній основі, але лише через кілька днів.  Враховуючи досвід спілкування із забудовником, ми розуміємо, що як тільки розійдемось – роботи розпочнуться знову”, –  зазначають столичні активісти, учасники рухів та громадських об’єднань.

Для дисципліни та розуміння кількості  готових долучитися людей, вони в електронній  формі запитують про  можливості чергувати біля будівлі та волонтерами долучитись до ініціативи зберегти будівлю “Квітів України”.  

Наразі відомо, як виглядає будівля  після кількох годин роботи будівельної техніки і те, що активісти, які не збираються розходитися.

Нагадаємо, “Квіти України” спроєктував архітектор Микола Левчук на початку 1980-х. Довгий час у будівлі розташовувався магазин-оранжерея. Споруду планують перетворити на офісний центр, який має повністю змінити зовнішній вигляд будівлі. Наприкінці червня забудовник обрізав виноград, який вже років тридцять сповиває один із фасадів будівлі. Потім будівельники стали знімати вікна, а навколо споруди почали зводити паркан.

6 липня киян вийшли на акцію протесту проти руйнування будівлі та спорудження на її місці скляної коробки (ФОТО)

Вночі 11 липня біля будинку з’явилась важка техніка для зносу, а сьогодні почався демонтаж.

Великий Київ у Google News

підписатися