«Врятуй кінцівку»: важлива інформація для тих, хто отримав травму

12:43 01.08

На війні щосекунди лишається надто високим ризик отримати вогнепальні травми, що можуть призвести до ампутації кінцівок. У мирний час чи серед цивільного населення у тилу такі травми трапляються значно рідше, але їх наслідки однаково тяжкі. Ніхто не хотів би стати інвалідом, втративши можливість вільно рухатися та без перешкод займатися улюбленими справами.

«Врятуй кінцівку»: важлива інформація для тих, хто отримав травму Фото: архівне
Світлодіодне освітлення

На жаль, побутових тяжких травм, попри меншу кількість ніж на війні, теж вистачає.

Насправді для лікарів не має значення походження травми – на фронті вона отримана чи в цивільному житті. Правила порятунку кінцівок єдині для всіх видів травм, в результаті яких можна втратити руки, ноги чи пальці.

Саме вчасна медична допомога відіграє критичну роль у збереженні як життя пацієнта, так і відновлення нормального функціонування організму після серйозного травмування кінцівок.

Час і професійність лікарів має вирішальне значення

Наведемо один узагальнений приклад. Вже зараз на вулицях Києва зустрічається чимало воїнів ЗСУ з ампутованими кінцівками, які насправді можна б було врятувати.

Як показує практика, коли лікарі беруться зʼясовувати причини проведеної ампутації, нерідко її можна б було уникнути за умов своєчасного звернення до кваліфікованих лікарів.

На жаль, рідні воїна часто не володіють інформацією як діяти, коли є загроза ампутація верхніх чи нижніх кінцівок у потерпілого.

Держава в умовах воєнного стану справді виявилася неспроможною профінансувати велику кількість подібних операцій з порятунку кінцівок українців, які отримали серйозні поранення.

Аби забезпечити масштабне лікування та реабілітацію тим, хто їх конче потребує, Міжнародний благодійний фонд “Здоров’я українського народу” та українські лікарі-ортопеди вирішили запустити Національну програму “Врятуй кінцівку”.

Найбільше операцій зі збереження кінцівок у рамках програми вже профінансовано у: Києві, Тернополі, Здолбунові, Рівному, Луцьку, Харкові та Хмельницькому.

ЗАГРОЗА АМПУТАЦІЇ – ЦЕ НЕ ВИРОК. ЯК ДІЯТИ, ЩОБ ПОТРАПИТИ У ПРОГРАМУ:

• Оперативно податися на участь у програмі;
• У рамках програми потрапити на консиліум висококласних лікарів;
• Отримати необхідну допомогу.

Більше за посиланням.

Куратори проекту ‘Врятуй кінцівку’ не втомлюються повторювати, що ініціатива з надання допомоги по порятунку тяжко травмованих пацієнтів важлива для всіх: як для військових, так і для цивільних, оскільки основна мета — надати справді якісну медичну допомогу у важких ситуаціях.

Довідково: До лікарів експертів програми входитиме понад 150 найкращих лікарів ортопедів – травматологів України, та понад тисячу медичних працівників. За потреби, може бути зібрано міжнародні консиліуми.

В окремих випадках це цілі мультидисциплінарні команди.

Великий Київ у Google News

підписатися