Врятований від “чорного ринку” безцінний артефакт часів Київської Русі, можна буде побачити у музеї історії

Автор: Любава Лисичкіна
20:42 27.03

Унікальна плита Святого Воїна часів Київської Русі, яку прокурори врятували від нелегального продажу, стала експонатом Національного музею історії України

Врятований від “чорного ринку” безцінний артефакт часів Київської Русі, можна буде побачити у музеї історії

Про це розповіли міській прокуратурі.

Артефакт, який є насправді безцінним елементом історичної спадщини, намагалися продати за 210 тисяч гривень. Завдяки зусиллям прокурорів і слідчих під час обшуку плиту вилучили, її визнано речовим доказом та заарештовано за рішенням суду.

Сьогодні прокуратура передала цю знахідку на відповідальне зберігання до музею. 

За словами директора музею Федора Андрощука, врятована плита є, без перебільшення, унікальним об’єктом мистецтва та архітектури. Скульптурний рельєф у романському стилі прикрашав великий монументальний храм. На фасаді поки невідомої музейникам церкви, ймовірно, було зображено ряд святих воїнів. На жаль, церков з орнаментованими фасадами цього часу майже не збереглося, і в цьому унікальність плити. 

 Відстеження кам’яної плити, яку фахівці побачили на інтернет-аукціоні, тривало два роки. Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 193 КК України триває.

Варто зазначити, що за останні три роки Національна поліція та СБУ розслідували понад 300 злочинів щодо викрадення, незаконної торгівлі та контрабанди пам’яток.

До слова, експосадовець Держгеокадастру віддав у приватні руки понад 2 га лісу на березі Київського моря.

Великий Київ у Google News

підписатися