Вперше у світі! У Феофанії провели унікальне стентування пацієнту з раком правої легені

Автор: Любава Лисичкіна
19:49 15.02

Фахівці Центру невідкладної та інтервенційної кардіорадіології лікарні  виконали стентування оклюдованої верхньої порожнистої вени стентом Sinus Obliquus та симультанною подвійною тромбаспірацією.

Вперше у світі! У Феофанії провели унікальне стентування пацієнту з раком правої легені Фото: ілюстративне

Про унікальний клінічний кейс, виконаний Святославом Денисовим, Микитою Брянським, Василем Снігирем та Валерією Похвальонною, розповіли у лікарні.

Пацієнт – чоловік, 45 років, у березні 2023 року діагностовано рак правої легені з метастазами в хребет, перикард, заочеревинні лімфовузли. Хворий отримував хіміотерапію, на тлі якої досягнуто часткової регресії пухлини.

Враховуючи розвиток синдрому верхньої порожнистої вени з ознаками тромбозу, хворому призначено антикоагулянтну терапію. Проте, дана терапія виявилась малоефективною. У листопаді відбувся багатопрофільний онкологічний консиліум в лікарні «Феофанія», де було прийняте рішення про проведення спроби реканалізації, тромбоаспірації та стентування верхньої порожнистої вени.

Операцію проводили під загальним наркозом. Вона тривала 3 години. Протягом перших двох діб вдалося досягти значного зменшення набряку верхніх кінцівок, обличчя та шиї.

Пацієнт перебував у реанімаційному відділенні на неінвазивній вентиляції легень близько 40 годин, після чого був переведений на самостійне дихання та переведений з реанімаційного відділення.

До слова, кардіохірурги врятували мати двох дітей, прооперувавши аномалію Ебштейна.

Великий Київ у Google News

підписатися