Воює, вишиває і пише вірші. Киянка розповіла про своє життя на передовій

Автор: Леся Москаленко
21:54 07.12.2021

Зараз Юлії 35 років, війна для неї почалася зразу після Майдану. Спочатку вона волонтерила у батальйоні «Айдар», возила для бійців допомогу – одяг, ліки, спорядження. У 2014 році працювала у військовій лікарні.

Воює, вишиває і пише вірші. Киянка розповіла про своє життя на передовій

«А вам запахло вже Різдвом?

Ялинкою із мерехтливими вогнями.

Отим святковим, радісним теплом.

Що ланцюжками тягнеться між нами?»

Ці рядки свого вірша кілька днів тому опублікувала у Фейсбуці киянка Юлія Євдокімова, яка служить у лавах Збройних сил України бойовим медиком.

«Великий Київ» запитав у Юлії, чим пахне Різдво на передовій, чи очікує бойова родина приходу свята і як наші захисники будуть готуватися до нього.

«Ми готуємося, звісно!, – каже Юля, – ось поїдемо до магазину, накупимо всякого дощику. На свята наготуємо різних традиційних страв, будемо, як всі українці! На попередньому місці служби у мене була коробка з новорічними іграшками і я, коли перебиралися кудись, завжди возила її за собою. Зараз ця святкова коробка їздить по локаціях із моїми побратимами. До свят нам неодмінно передадуть подарунки. Дуже приємно отримувати листи і малюнки від різних незнайомих діток. Минулого року ми всі сиділи, читали їхні листи і писали їм відповіді».

Наша з Юлею розмова переривалася вигуками – «Дай ліхтарик! Подай запальничку!»

«Ти борщу хочеш? Борщ отам, і сметани візьми!» – відповідає Юля якомусь невидимому співрозмовнику. І пояснює, що, на щастя, поранення зараз бувають рідко, тому у вільний час вона готує їжу хлопцям. А вони ж не їдять всі одночасно. Хтось іде в наряд, хтось – повернувся, тому і вказівки де шукати борщ, треба давати всім по черзі.

Зараз Юлії 35 років, війна для неї почалася зразу після Майдану. Спочатку вона волонтерила у батальйоні «Айдар», возила для бійців допомогу – одяг, ліки, спорядження. У 2014 році працювала у військовій лікарні. Потім деякий час – у Києві на цивільній роботі, влаштувалася арт-директором до кафе. Та поєднувати волонтерську діяльність із роботою арт-директора було непросто. Тож у 2016 знову подалася на фронт. Служила у 72 бригаді, потім  59, зараз служить у Маріупольській бригаді. Юля розповідає, що 56 бригада для неї, як сім’я, адже там зібралися побратими, яких вона знає ще з Майдану.

«Коли я пішла на фронт, моєму синові було 8 років, зараз йому виповнилося 16, він вже вчиться у інституті» – каже Юлія. На запитання, скільки ще збирається служити, відповідає, що по контракту ще 2,5 років. І раптом каже «Ой, це ж мама прочитає, а я їй кажу, що скоро повернуся, але нехай! Думаю, вона все і так розуміє».

Зараз армія забезпе6чена усім необхідним, докуповувати доводиться хіба що техніку і оснащення – дрони, автомобілі. А це немалі гроші, зібрати їх буває складно. Тож Юля вишиває неймовірні картини, виставляє їх на аукціон, а виручені кошти витрачає на потреби свого пірозділу. На восьмому році війни просити грошей незручно, а продати річ ручної роботи, це зовсім інша справа, вважає вона.

«Останню роботу, яку я виставила на продаж якраз на день ЗСУ, я вишивала на ротації пів-року, – розповідає Юля, – зветься картина «Материнська любов». Аукціон триватиме до 11 грудня, а гроші з продажу роботи підуть у скарбничку підрозділу, ми збираємо на купівлю «бойової конячки». Хочемо придбати якусь просту але витривалу машину, наприклад «Ниву» чи «УАЗік».

Ветеранка зізнається, що берегла цю картину, наче відчувала, що прийде час і вона зможе допомогти у досягненні мети. І ось тепер вона та її побратими дуже чекають на те, що знайдуться люди, які придбають їхній лот і це буде найкращим подарунком нашим захисникам до Різдва!

Аукціон триватиме до 11 грудня, долучитися до нього можна тут.

Великий Київ у Google News

підписатися