Воєнний стан на три місяці. В Раді пояснили, навіщо це потрібно

Автор: Володимир Хлєбников
12:50 19.05

Воєнний стан в Україні продовжать одразу на три місяці, оскільки контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Втім, Верховна Рада може в будь-який момент скасувати воєнний стан.

Воєнний стан на три місяці. В Раді пояснили, навіщо це потрібно

Про це 19 травня заявив представник президента в Конституційному суді, нардеп фракції “Слуга народу” Федір Веніславський

“З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо”, – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Разом з тим нардеп уточнив: якщо менше ніж за три місяці вдасться звільнити територію Україну, “то Рада просто скасує воєнний стан“.

Читайте також: Кількість українських дітей, вбитих росіянами, збільшилася

За словами Веніславського, існує також юридична складова такого рішення. Коли президент вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану, пояснив він.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський пропонує продовжити термін дії воєнного стану та нові часові рамки проведення загальної мобілізації майже до кінця літа.

Як писав “ВК“, станом на ранок 19 травня втрати російських військ в Україні склали близько 28 500 осіб. Протягом минулої доби українські захисники знищили щонайменше 200 окупантів.

Читайте також: Мобілізація в Україні виконана на 100%, але може бути подовжена – причини

Великий Київ у Google News

підписатися