Відома професорка, лікарка Ольга Богомолець показала и розповіла, що буває від “зустрічі” з небезпечною рослиною і що неможна робити, якщо ви випадково до неї доторкнулися.
“Чи варто його боятися? Відповідати й розповідати можна довго, але краще один раз показати, щоб ви запамʼятали назавжди! Це звернення на наш онлайн сервіс – пацієнти думали, що це сонячний опік, але, на жаль, клінічна картина свідчила про гострий опік шкідливою рослиною”, – додала до опису фото фахівчиня.
Борщівник виділяє фітосполуки, які під дією ультрафіолету знешкоджують захист шкіри. Достатньо доторкнутись до борщівника та декілька хвилин потримати уражену частину тіла на сонці — і опіки гарантовані: I, II, III ступенів. Якщо уражена велика площа тіла – опік може призвести і до летальних наслідків.
За словами Богомолець, такі клінічні випадки, як на фото, лікарі звичайно лікують — в тому числі й онлайн, якщо площа опіку невелика. Якщо велика – потрібен стаціонар.
Через пару місяців наш пацієнт буде здоровим, але зустріч з небезпечною рослиною стане для нього і його родини важливим досвідом.
Богомолець зазначила, що липень і серпень — найнебезпечніші місяці, бо саме в цей час борщівник цвіте. Тому будьте уважні та обережні!
Що робити, якщо ви отримали опік борщівника?
- не розчухувати!
- не здирати пухирці!
- промити проточною водою протягом декількох хвилин!
- обробити пантенолом уражені ділянки!
- уникати сонця!
- звернутися до лікаря!
Запам’ятайте та збережіть ці прості поради — і вони вбережуть ваше здоров’я, а може навіть і життя
Відомо, у Київській політехніці створили фільтр, який здатен перетворити заражену сальмонелою воду на питну.