Ворог біля воріт: Порошенко вимагає негайно провести закриту нараду керівників фракцій із Зеленським

Автор: Тетяна Сененко
15:55 15.11.2021

Ситуація на українському кордоні залишається небезпечною і вимагає застосування всіх безпекових заходів. Необхідна негайна закрита зустріч лідерів усіх фракцій із президентом України для обговорення загроз у безпековій, енергетичній та медичній сферах.

Ворог біля воріт: Порошенко вимагає негайно провести закриту нараду керівників фракцій із Зеленським

Про це під час погоджувальної ради заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. 

«Першочерговим на сьогодні є питання ситуації на кордонах, яка залишається надзвичайно небезпечною. Я пропоную вам проаналізувати, що влада робила останніх два тижні. Причому цей аналіз зроблено журналістами і аналітиками, за що я їм дуже вдячний. 31 жовтня і 1 листопада The Washington Post та інші впливові авторитетні видання повідомили про загрозливу концентрацію російських військ біля кордону з Україною, показавши супутникові зображення споруд і з’єднань першої танкової армії західного військового округу. Через декілька годин 1 листопада міністерство оборони і ГУ розвідки України спростовує американських журналістів фразою, що 1 листопада додаткове перекидання російських підрозділів в бік державного кордону не було, скоріш за все факти є елементом спеціальних інформаційних психологічних дій проти України», – констатує Порошенко.

2 листопада американцям заперечив секретар РНБО Данілов.

«Скажімо так, те, що пишуть, не відповідає дійсності. На сьогоднішній день це неправда», – сказав він.

7 листопада Офіс президента в особі прес-секретаря також заперечив американцям.

Порошенко зауважив, що американці навели конкретні факти із зазначенням частин, підрозділів, супутникових даних тощо.

«12 листопада Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про загрозливу концентрацію і маневри російських військ, стверджуючи, що американці надзвичайно стурбовані рухами військ РФ. Я не можу сказати, що планував російський президент, однак у зв’язку з нинішньою ситуацією ми пам’ятаємо, що було в 2014-му.

І лише позавчора Офіс президента нарешті визнав загрозу з боку російських військ. І виявилося, що Україна має всі підстави для занепокоєння, оскільки російські маневри несуть характер прихованого зростання. За словами Офісу президента, російські війська провели комплекс широкомасштабних командно-штабних навчань біля державного кордону. Після завершення лише особовий склад повернувся до місць постійної дислокації, а вся військова техніка включно з танками, бойовими машинами, ракетними системами «Іскандер» залишилася на кордоні», – зазначає лідер «Європейської Солідарності».

Читайте також: Порошенко зустрівся із Послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс

 Абсолютно схожа ситуація із ситуацією з «вагнерівцями». 16 місяців українська влада бреше про відсутність цієї операції. Спочатку вона стверджувала, що операції не було, потім казала, що це була не українська операція. І от дочекалася до того, що вже провідні іноземні ЗМІ будуть оприлюднювати цю позицію. Спочатку це можна було пояснити як помилку.

«Я вимагаю, щоб у нас найближчим часом відбулась зустріч керівників фракцій із президентом, де будуть підняті питання загроз для національної безпеки, ситуації по кризі в енергетиці, з ковідом, з економікою. Бо 700 людей втрачати щодня і не реагувати – це є злочин», – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, раніше Порошенко витупив з вимогою негайно розгорнути війська на кордоні з Білоруссю через міграційну кризу, яка є частиною гібридної агресії, спланованої у Москві.

Великий Київ у Google News

підписатися