ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію світового масштабу через мавпячу віспу

Автор: Галина Ворона
18:54 23.07.2022

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила надзвичайну ситуацію у зв’язку із швидкістю поширення захворюваності мавпячою віспою у світі. Це найвищий рівень небезпеки, яку організація може надати епідемії чи пандемії. Ця хвороба несе певні ризики для здоров’я людини, а також небезпечна через недостатні наукові дослідження.

ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію світового масштабу через мавпячу віспу
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив у Твітері голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

За його словами, таке рішення прийнято через швидке поширення вірусу – загалом у 75 країнах світу виявлено близько 16 тисяч випадків зараження мавпячою віспою, п’ять з яких виявилися летальними.

Глава ВООЗ зауважив, що в Європі оголошено високий ризик захворювання, в той час як в інших регіонах – помірний.

Він пояснив, що рішення оголосити надзвичайну ситуацію ВООЗ приймає за п’ятьма критеріями, один із яких – швидкість поширення вірусу. У цьому випадку вірус мавпячої віспи швидко розповсюдився по країнах, де його раніше не бачили.

Існує очевидний ризик подальшого поширення вірусу різними країнами, хоча небезпека того, що вірус стане причиною порушення міжнародного сполучення ми оцінюємо як низьку“, – додав він.

Урядам рекомендують вжити скоординованих заходів, щоб захистити вразливі групи громадян та зупинити поширення захворювання.

Вірус мавпячої віспи близький до вірусу чорної віспи, але не такий заразний та смертельний. Захворювання, що він викликає, зазвичай проходить легше – приблизно як вітрянка, і симптоми проходять самі по собі через декілька тижнів. Однак під час деяких спалахів епідемії у Західній Африці кількість летальних випадків сягала 10%.

Читайте також: Чи загрожує мавпяча віспа Києву? Пояснення епідеміолога

Нагадаємо, світом шириться віспа мавп: як передається та хто в групі ризику

Великий Київ у Google News

підписатися