Володимира Великого та Ярослава Мудрого на гривнях пропонують “поголити”

20:16 02.09.2020

Міністр Кабінету Міністрів Олег Нємчинов пропонує “збрити” бороду Володимиру Великому та Ярославу Мудрому на українських банкнотах.

Володимира Великого та Ярослава Мудрого на гривнях пропонують “поголити”

З таким проханням Нємчинов звернувся до глави Нацбанку на засіданні уряду, що відбулось сьогодні, 2 вересня.

“Хочу… попросити голову Нацбанку все-таки збрити бороду Володимиру Великому і Ярославу Мудрому і вернути нам наших князів в такому вигляді, у якому вони були на оригінальних – найкращих гривнях”, – сказав Нємчинов. 

Зазначимо, сьогодні невідомо, як виглядали тисячу років тому великий князь Володимир Великий  чи Ярослав Мудрий. Єдине достовірне джерело щодо зовнішнього вигляду Володимира – срібник з його портретом, що зберігається в Одеському музеї нумізматики. Князь на ньому з вусами, але без бороди.

На сучасних зображеннях Володимир усюди з бородою, навіть на пам’ятнику в Києві. Зовнішність князя підмінили і на гривнях – на купюрах 90-х років князь мав лише вуса, а вже у 2004 році він “відростив” бороду. Бородатий Володимир так і лежить у наших гаманцях.

Ярослав Мудрий, що прикрашає купюру 2 гривні, обзавівся бородою у 2005-му.

Багато істориків тоді були обурені цією зміною, адже носіння бороди було властиво московським правителям, а Ярослав Мудрий був з вусами.

Читайте також: НБУ виводить з обігу монету 25 копійок – куди можна здати

Нагадаємо, 2 вересня – день народження національної валюти: 24 роки тому українці відмовилися від купонів і перейшли на гривню.

Великий Київ у Google News

підписатися