Водяний салат заполонив водойми Київщини

17:09 17.10

Плантації пістії, також відомої як водяний салат, розповсюдились водоймищами Дніпра. Еколог попереджає про серйозні наслідки.

Водяний салат заполонив водойми Київщини

Про це повідомляє кандидат біологічних наук з екології Володимир Триліс на своїй сторінці у Facebook.

Еколог зазначив, що масштабні плантації пістії вже спостерігалися на півдні України, але такої кількості водяного салату у водоймах лівобережжя Дніпра ще не спостерігалось.

 

“Цей вид широко поширений у тропіках і субтропіках, але зараз, можливо, у зв’язку з потеплінням клімату, активно просувається на північ. Масові спалахи пістії вже спостерігалися на півдні України, а тепер вона добралася і до околиць Києва. Цілий ряд озер і каналів в районі села Вишеньки буквально за останні пару місяців вкрилися суцільним зеленим килимом, який створює цілий ряд екологічних ризиків”, – зазначив Триліс.

загрузка...

Такий “килим” може привести до масової загибелі риб та інших організмів, оскільки в такій кількості пістія різко обмежує газообмін водойм і призводить до перенасичення води вуглекислим газом.

“Похолодання призведе до масової загибелі пістії. Вся ця біомаса ляже на дно і почне гнити, що спричинить подальші кисневі замори та отруєння водойм продуктами розпаду. Водночас пістія – коштовна сировина, її можна пускати на корм коровам і свиням, добувати з неї біогаз або компостувати та отримувати перегній”, – роз’яснив еколог.

За словами науковця, видаляти пістію з водойм потрібно оперативно, поки вона не загинула і не почала розкладатись.

“Необхідно вже зараз відпрацьовувати ефективні методи боротьби з пістією або її утилізацією, оскільки є ризик, що подібні масові спалахи будуть відбуватися все частіше, приводячи до серйозних екологічних проблем”, – наголошує фахівець.

Нагадаємо, що екологи взялися за перевірку Дарницької ТЕЦ.

Читайте також: Киянам нагадали, що в Києві заборонено обрізати дерева

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...