Водохреща: священник про те, що не можна робити із йорданською водою

Автор: Любава Лисичкіна
12:23 06.01

За новим стилем Водохреще в Україні святкують 6 січня. Освячену воду на Водохреще кияни зможуть набрати прямо з кранів у своїх квартирах.

Водохреща: священник про те, що не можна робити із йорданською водою Фото: ілюстративне

Рекомендації з архіву священника Тихона Сергія Кульбабки у Facebook.

Що потрібно знати – що можна робити, а чого треба було б уникати і не рекламувати на прийдешні свята:
 
– Поради фірми ОБС (одна баба сказала), що вдома має обов’язково бути «Богоявленська» (вечірня) і «Йорданська» (денна) вода – марновірство і забобони.
– Від того, скільки крапель свяченої води зі священицького кропила потрапить в вашу посудину, «якість святості» не залежить.
– Священик не «бризкає» на вас і в вашу принесену воду, а окроплює її.
– Вода, де не відмовляється священича молитва (там, де не відправив Чин освячення священик), не освячується, тому в кранах, в колодязях, річках і водоймах навіть в Йорданську ніч вона залишається просто водою.
– Купатися на Водохреща здоровій і тілесно міцній людині, можна, але це далеко не обов’язково. У лікарнях і поліклініках і так нині черги з простудними захворюваннями.
– Вважати, що купання в ополонці гріхи «знімає», є лише додаток ще одного гріха до наявних.
– Якщо християнин має бажання зануритися в Йордань (водойму, де освятили воду), слід взяти на це благословення у священика і обов’язково порадитися зі своїм лікарем, щоб незабаром не служити молебень по вашому здоров’ї.
– Зберігати освячену воду потрібно в особливому місці, бажано там, де у вас ікони, і споживати «по ложечці», бажано натщесерце, при хворобі можна і частіше.
– Обливатися (обливати) у ванні при купанні святою водою, щоб одужати, не потрібно, а ось запивати святою водою призначені ліки дуже навіть корисно.
– Окроплювати худобу та іншу домашню живність, як то: котів, кішок, собак, папуг і акваріумних рибок не треба, навіть з урахуванням того, що у деяких святих такі приклади присутні. Тваринки можуть пережити стрес і образитися на вас.
– Носити чаклункам, «цілителям», екстрасенсам та іншим відьмам і відьмакам освячену воду для її «корекції», означає заперечувати існування Бога. Вода зі святої може стати для вас духовним “миш’яком”, і, може бути, дуже скоро вам знадобиться допомога священика з іншого, сумного приводу.
– Ворожити в йорданську ніч, заради забави, фольклору, традиції або від того, що «так наші предки робили» можна звичайно, але тільки в церкві після подібного блюзнірства перед Богом Вам робити нічого. Не можна поєднувати разом бісовщину і Христа.
– кропити свяченою водою житло можна і потрібно, а малювати на одвірках хрести – ваш особистий вибір.
– Вода йорданська (Агіасма) не псується ніколи не від того, що в ній “іони срібла з хреста потрапляють” (в переважній більшості наших храмів срібних хрестів немає), а від того, що вона освячена дією Святого Духа та священичою молитвою та благословенням.
– Абсолютне марновірство і посмішка лукавого, що не можна святу воду наливати «від себе», «через руку» або через лійку, або ставити пляшку зі святою водою на землю.
– Якщо хтось є не охрещений як годиться у церкві священиком, то вважати, що тебе “охрестили” після занурення в ополонку – не слід. Як був нехристь, так ним і залишився.
– Свята вода обов’язково втратить для тебе особисто свої властивості, якщо ти не віриш у Христа, і користуєшся нею, як черговим магічним засобом.
– Йорданська вода приносить духовне і тілесне здоров’я тільки по вірі вашій!
 
Нагадаємо, на традиційних для Водохреща локаціях чергуватимуть рятувальники, хоча міська влада просить киян не стрибати в ополонки.

Великий Київ у Google News

підписатися