Вміють проявляти людяність та вселяти віру у зцілення: сьогодні День медсестри

17:47 12.05

Сьогодні відзначається міжнародний День медичної сестри.

Вміють проявляти людяність та вселяти віру у зцілення: сьогодні День медсестри

Свято заснували ще у 1853 році за часів Кримської війни. Своїм професійним святом медсестри завдячують англійці Флоренс Найтінгейл, яка організувала першу в світі службу сестер милосердя.

Саме в її день народження й відзначається День медичної сестри.

Медичних сестер з професійним святом привітала голова Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

“Щоденно ви разом з лікарями допомагаєте своїм пацієнтам перемогти в боротьбі з хворобою, а протягом останнього року – протистояти в боротьбі з пандемією. І саме завдяки вашим зусиллям вдалося зберегти життя та здоров’я мільйонам українців. Ви, як ніхто, вмієте проявляти мудрість, людяність та вселяти віру у зцілення. Дякуємо вам за вашу віддану працю, турботливі руки та щирі серця”, – зазначила Порошенко.

Водночас, сьогодні в День медсестри в Києві біля Міністерства охорони здоров’я пройшла акція протесту «Медсестри за здорові зміни». Учасники акції вирішили привернути увагу керівництва МОЗ до проблеми з фінансуванням, повідомляє ТСН.

За словами медсестер, вже цього року зарплата лікарів повинна бути не менше 23 тисяч гривень, середнього медперсоналу – 17, молодшого – 12. Замість цього всі вони отримують майже втричі менше.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...