Про це під час брифінгу на ЧАЕС розповів головний інженер Чорнобильської атомної станції Олександр Титарчук.
За його словами, зараз перевищення радіаційного фону не фіксується. Хоча укриття вже старе.
“ Йому скоро буде 40 років і для того, щоб забезпечити безпеку, світова спільнота виділяла кошти, побудували безпечний новий конфайнмент, який дуже дорогий і коштував дуже багато для нас сил і в тому числі здоров’я наших всіх робітників. Це по-перше. По-друге, укриття після влучання російського дрона перестало виконувати свою функцію. Тепер є ймовірність виходу радіоактивних речовин в силу тих чи інших дій, які можуть бути на старому об’єкті укриття”, – розповів Титарчук.
Інженер також додав, що перевищення контрольних рівнів стосовно радіаційного фону на майданчику не зафіксовано. Фон не змінився.
Еколог Олександр Соколенко запевняє, що не варто боятися загроз від радіації, тим більше, що за інформацією ДСНС радіаційний фон залишається у межах норми.
“Відомо, що “Шахед” влучив в металевий дах об’єкту укриття – пробив його, зробивши чималу дірку. Я не думаю, що пошкоджений дах конструкції становить якусь серйозну радіаційну загрозу для Києва та його мешканців, адже четвертий енергоблок ЧАЕС простояв без саркофагу багато років і ніхто від цього не помер. Найбільш небезпечні елементи, які були у реакторі розпалися ще у перші роки після аварії. Чи більше років проходить, тим менша небезпека від палива, яке там зберігається та й взагалі навколо самої станції”, – розповідає еколог Олександр Соколенко.
Як відомо, Росія атакувала Чорнобильську АЕС.