Влітку потреби у крові можуть зростати: як кров потрапляє на фронт і скільки це коштує

Автор: Любава Лисичкіна
20:37 06.06

Спека спричиняє загострення деяких захворювань, люди травмуються під час активного відпочинку тощо. І це — лише цивільні потреби, а у фокусі зараз — фронт, який ми також маємо забезпечувати кров’ю.

Влітку потреби у крові можуть зростати: як кров потрапляє на фронт і скільки це коштує Фото: ілюстративне
Про чергову донацію крові розповіли у ДонорUA.
 
Creative State of Arsenal провели нову виїзну донацію у межах кампанії Розквітай, де 49 людей здали кров для військових і цивільних пацієнтів у лікарнях Київщини.
 
Донорська кров для фронту
За різними даними, від 60 до 90% смертей від бойових поранень спричинені крововтратою. Завдяки вчасному переливанню крові боєць зможе потрапити додому, а не на той світ. Провести цю процедуру слід протягом першої години після поранення, ще краще — впродовж перших 36 хвилин. Так вийде зберегти не тільки життя, а і здоров’я людини, мінімізувавши наслідки крововтрати.
 
Вже 97 бусів з донорською кров’ю відправили на фронт ДонорUA у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.
 
Як кров потрапляє на фронт
 
Кров перевозять у спеціальних авто, обладнаних холодильними камерами та здатними убезпечити персонал. Одна така поїздка коштує близько 50 000 грн.
 
Мерч, що рятує життя
76 доставок крові профінансував ПУМБ завдяки ініціативі МиОднієїКрові. У межах проєкту українські бренди створюють патріотичний мерч — замовляючи його, кожен допомагає  рятувати життя поранених бійців. 
 
Окрім перевезення крові, ініціатива МиОднієїКрові допомагає закуповувати кровоспинні засоби для військових та виготовляти спеціальний адаптивний одяг для поранених.
 
Замовити мерч можна на сайті проєкту — кожні 25 грн дозволяють автівці проїхати додатковий кілометр — https://lifesavingmerch.com.ua/.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин